Jak najlepiej ochronić dziecko wyjeżdżające na wakacje?

Wysyłając dziecko na kolonie czy obóz należy pamiętać o zapewnieniu mu pełnego bezpieczeństwa. Tym bardziej, że na pewien czas traci najlepszego i często jedynego „ochroniarza” – rodzica.

PAMIĘTAJ:

Podstawowym zadaniem polisy ubezpieczeniowej na czas podróży jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa Twojemu dziecku.
Kieruj się zdrowym rozsądkiem i wiedzą na temat miejsc, w których znajdzie się Twoje dziecko.
Warto omijać polisy o najniższej składce. Tania polisa ma zwykle ograniczony zakres i podstawową sumę ubezpieczenia. Może nie wystarczyć na pokrycie kosztów pomocy medycznej w cięższych przypadkach.

SPRAWDŹ:

Od czego zacząć, szukając odpowiedniego ubezpieczenia na wyjazd wakacyjny dziecka? – radzi Małgorzata Sztabińska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Indywidualnych Ergo Hestii.

„Pierwszym krokiem, by ubezpieczyć dziecko na wyjazd wakacyjny, jest odpowiedź na kilka pytań: Gdzie pojadą? Czy znajdą się nad wodą? Czy będą uprawiać sport? Czy mają wykupione szkolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków? A jeśli tak, to co daje aktualne ubezpieczenie?

Trzeba też pamiętać, że na obozie sportowym łatwiej o kontuzję dziecka niż na objazdowej wycieczce krajoznawczej. Dlatego warto zastanowić się, czy ochrona ubezpieczeniowa jest w danym wypadku wystarczająca. W wielu przypadkach, warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas wyjazdu. W ofercie ubezpieczeń zagranicznych wyjazdów turystycznych Ergo Hestii – Hestia Podróże, to często niewielka różnica w kwocie, a dzięki dodatkowemu zakresowi mamy pewność, że w wypadku nieszczęścia lub nagłego zachorowania nasza pociecha otrzyma niezbędną pomoc w każdej sytuacji.

Na bezpieczeństwie dzieci nie należy oszczędzać. Ale jeśli na to się decydujemy, to najtańszą formą ubezpieczenia zagranicznego jest europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ). To dokument uprawniający do korzystania ze świadczeń medycznych na terenie Unii Europejskiej, a także do Szwajcarii, Norwegii, Islandii czy Lichtensteinu. Ale uwaga! Choć karta jest bezpłatna, należy pamiętać o poważnych ograniczeniach takiego ubezpieczenia. Umożliwia ono korzystanie wyłączenie z państwowej opieki medycznej, w związku z tym za niektóre usługi trzeba słono płacić. W tej sytuacji radzę zawsze pomyśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia, które zagwarantuje nam spokojną głowę o losy naszych dzieci.”
Źródło: Grupa Ergo Hestia