Jesienna pora na polisę nnw

Skończyły się już ciepłe dni i związane z nimi wyjazdy. Na drogach w Polsce jednak wcale nie jest już spokojniej i bezpieczniej. Warto pomyśleć więc o polisie na wszelki wypadek.

Analizy prowadzone przez Komendę Główną Policji pokazują, iż w miesiącach jesiennych zwiększa się znacząco liczba wypadków i jest to zjawisko obserwowane od kilku lat. Przyczyną tego zjawiska jest fakt, iż w okresie tym pogarszają się warunki atmosferyczne oraz warunki drogowe i wcześniej zapada zmrok. Dochodzi do wielu wypadków drogowych oraz  potrąceń pieszych, gdyż stają się oni gorzej widoczni.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, iż w zeszłym roku na polskich drogach doszło w sumie do prawie 39 tysięcy wypadków, w których  zginęło 3,9 tysięcy osób. Jednocześnie ponad 48 tysięcy osób odniosło obrażenia ciała i zakończyło  swoją podróż w szpitalu. 

– Niechętnie dopuszczamy do siebie myśl o możliwości udziału w nieszczęśliwym wypadku i nie zawsze odczuwamy potrzebę zabezpieczenia siebie i bliskich. Można oczywiście próbować zminimalizować skutki nieszczęśliwych zdarzeń. Służy temu ubezpieczenie NNW – twierdzi Renata Mordaka – Dyrektor ds. Bancassurance w BRE Ubezpieczenia TUiR S.A.

Według danych PCK  wypadki drogowe na całym świecie najczęściej dotykają ludzi w młodym i średnim wieku –  w 67 % wszystkich wypadków biorą udział osoby poniżej 45. roku życia. A mimo to, młodzi ludzie rzadko myślą o ubezpieczeniu na wypadek śmierci, wypadku czy pobytu w szpitalu choć to głównie tej grupie w największym stopniu przytrafiają się wypadki. Dlatego warto przyjrzeć się na rynku prostym produktom następstw nieszczęśliwych wypadków, które oprócz zabezpieczenia bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku zawiera także pobyt w szpitalu, gwarantując dodatkowe świadczenia pieniężne również z tytułu pobytu na oddziale intensywnej opieki medycznej.

– Wielu z nas ma w pamięci przypadki młodych osób, ginących w wypadkach komunikacyjnych. Znamy w swoim otoczeniu wiele takich historii: zderzenie samochodu osobowego z TIR-em ze skutkiem śmiertelnym kierowcy, długie leczenie po wypadku w szpitalu itp. W przypadku ubezpieczonych klientów mBanku i MultiBanku wypłacone świadczenia z tytułu zajścia takich zdarzeń to kwoty od kilkuset złotych za pobyty w szpitalu do  świadczeń jednorazowych w wysokości  200 tysięcy złotych z powodu śmierci ubezpieczonego – dodaje Renata Mordaka.

Ze względu na swoją prostotę konstrukcji i czytelny zakres warunków ubezpieczenia prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują tego typu produkty. Są one dostępne także w modelu sprzedaży direct.

– Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków możemy kupić przez internet i telefon m.in.  w mBanku i MultiBanku. Atutem takiego rozwiązania jest nie tylko łatwy sposób zakupu ubezpieczenia przez Klienta, ale także możliwość zaoferowania produktu po niskiej cenie –  wyjaśnia Renata Mordaka – Dyrektor ds. Bancassurance w BRE Ubezpieczenia TUiR S.A.

– Kupno ubezpieczenia NNW w modelu direct jest proste i wygodne, ponieważ klientom mBanku i MultiBanku wystarczy jedynie zalogować się na konto i wypełnić prosty wniosek on-line. podsumowuje Wojciech Toboła, odpowiedzialny za rozwój produktów dodatkowych do rachunku w mBanku i MultiBanku. Nie trzeba tracić cennego czasu, co już dla ponad 100 tys. klientów stało się powodem do skorzystania z naszej oferty ubezpieczeniowej  – dodaje.

W codziennym życiu, przy częstym obecnie przemieszczaniu się narażeni jesteśmy na wypadki. Niezależnie czy jako aktywny czy bierny uczestnik ruchu drogowego możemy stać się ofiarą czyjejś bezmyślności lub nieuwagi. Warto poświęcić więc chwilę na zakup polisy następstw nieszczęśliwych wypadków. Świadczenia z takiej polisy pomogą zabezpieczyć finansowo nas samych jak i naszych bliskich lub sfinansować kosztowne leczenie i rehabilitację.

Źródło: BRE Ubezpieczenia