Paralimpijki jadą na igrzyska do Paryża. O medale powalczy 84 polskich zawodniczek i zawodników, w tym wszystkie stypendystki finałowej edycji akcji #CorinneRunsForGood. Bank Millennium od 4 lat wspiera ten wyjątkowy projekt fundacji Unaweza Martyny Wojciechowskiej.
Już 28 sierpnia rozpoczynają się XVII Letnie Igrzyska Paralimpijskie. Wszystkie stypendystki tegorocznej akcji #CorinneRunsForGood, którą wspiera Bank Millennium, otrzymały nominacje do reprezentacji Polski. Inicjatorką programu jest Corinne Klajdy, biegaczka, która brała udział w jednym z najcięższych ultramaratonów na świecie, aby wspierać swoje podopieczne.
W Paryżu 84 zawodniczek i zawodników wystartuje w rekordowej liczbie 15 spośród 22 dyscyplin, przewidzianych w programie igrzysk. Dziewięcioro z nich wystąpi ze wsparciem asystenta, pilota lub przewodnika. Stypendystki czwartej edycji akcji #CorinneRunsForGood, które pojadą do Paryża, reprezentują parakajakarstwo, szermierkę na wózkach, podnoszenie ciężarów, powerlifting, parakolarstwo, parastrzelectwo, paralekkoatletykę i paratenis stołowy.
Bank Millennium już po raz czwarty dołożył swoją cegiełkę do zbiórki na ten szczytny cel i ufundował stypendia dla zawodniczek akcją #CorinneRunsForGood, koordynowanej przez fundację Martyny Wojciechowskiej Unaweza.
– Kobiety z niepełnosprawnościami, które wyczynowo uprawiają sport, zmagając się ze swoimi barierami i ciężko trenując oraz biegaczka, która postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie, by zainteresować innych sytuacją paralimpijek, nie pozostały obojętne Bankowi Millennium. Od 4 lat zasilamy zbiórkę na ten cel, przekazując fundusze na pokrycie kosztu stypendiów dla paralimpijek, co ułatwia im przygotowania do udziału w paralimpiadzie – komentuje Iwona Jarzębska, dyrektorka Departamentu Public Relations w Banku Millennium.
Bank Millenium zorientowany jest na poszukiwanie innowacyjnych i integrujących (przeciwdziałających wykluczeniu) produktów i kanałów dystrybucji oraz w podejściu do obsługi klienta. Dążymy do tego, aby wszyscy klienci, w tym osoby z niepełnosprawnościami, miały wygodny dostęp do usług.
Po raz pierwszy w historii igrzyska olimpijskie i paralimpijskie mają wspólne logo. Towarzyszy im hasło: „Igrzyska szeroko otwarte”. Pierwsze zawody dla osób z niepełnosprawnościami zorganizowano w 1948 r. w Stoke Mandeville przez dra Ludwiga Guttmanna, a pierwsze igrzyska paralimpijskie odbyły się w 1960 r. w Rzymie. Od pierwszego występu w 1972 r. nasi reprezentanci zdobyli razem 798 medali. Na ostatnich igrzyskach w Tokio w 2021 r. polska kadra wywalczyła łącznie 24 medale – 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych.
Źródło: Bank Millennium