Klienci Citi Handlowy chętnie korzystają z kart debatowych za granicą

Klienci Citi Handlowy chętnie korzystają z kart debetowych za granicą oraz innych przypisanych do nich funkcjonalności. Rośnie liczba i wartość transakcji ksiegowanych na kontach walutowych. W ciągu roku o ponad 20 proc. zwiększyła się liczba transakcji zagranicznych kartami w okresie wakacyjnym (czerwiec-sierpień), ich wartość w całym porfelu stanowi jedną piątą wszystkich transakcji. 70 proc. płatności zagranicznych w euro zostało dokonanych kartą podpiętą do rachunku walutowego prowadzonego w tej walucie, bez kosztów przewalutowania. Klienci Citi Handlowy wykonują już ośmiokrotnie więcej transkacji zagranicznych niż kilka lat temu.

Citi Handlowy posiada unikalną na rynku usługę przepinania karty do rachunków walutowych, dzięki której transakcje zagraniczne księgowane są 1:1, bez kosztów przewalutowania. Klienci banku nie ponoszą więc dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem przy płatnościach w euro, funtach i dolarach. Ich rachunek jest obciążany dokładnie taką kwotą w danej walucie, jaką płacą w sklepie, restauracji czy Internecie. Bank jako pierwszy w Polsce udostępnił swoim klientom taką funkcjonalność dla EUR w 2009 r. i rozszerzył w 2014 r. dla płatności w USD i GBP. Jak pokazują dane, klienci coraz częściej korzystają z możliwości podpięcia swojej karty do rachunków walutowych wyjeżdżając za granicę.

– Usługa ta cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów, w zasadzie od momentu udostępnienia.Liczba i wartość transakcji na kontach walutowych w miesiącach wakacyjnych wzrosła ponad 2-krotnie w ciągu ostatnich trzech lat– mówi Judyta Malinowska, dyrektor Biura Produktów Depozytowych i Niezabezpieczonej Linii Kredytowej w Citi Handlowy

Wciąż najpopularniejszą walutą transakcji zagranicznych pozostaje euro. W okresie od czerwca do sierpnia 81 proc. transakcji w bankomatach i 70 proc. w POS-owych dokonywanych w euro zostało zaksięgowanych na kontach prowadzonych w euro. Dla transakcji w funtach było to odpowiednio 70 proc. i 56 proc., a dla transakcji w dolarach 40 proc. i 79 proc.

Rośnie liczba i wartość transakcji dokonywanych przez naszych klientów kartami debetowymi za granicą. Nasi klienci wykonują już ośmiokrotnie więcej transakcji zagranicznych niż było to jeszcze kilka lat temu. Szczególnie silnie widoczne jest to w okresie wakacji. W ciągu ostatniego roku liczba ta wzrosła o ponad 20 proc. Porównując lipiec z kwietniem liczba transakcji wzrosła o 53 proc., a ich wartość o 43 proc. – dodaje Judyta Malinowska.