Kolejne banki przygotowują się do wdrożenia Visa cashback

„Dwie największe organizacje wydawców kart Visa i MasterCard uruchomiły w Polsce na szeroka skalę usługę cashback. W ostatnich tygodniach zarówno banki jak i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe poinformowały o uruchomieniu wypłat gotówki przy okazji zakupów. Do grupy 8 banków, które już wcześniej we współpracy z Visą udostępniły cashback, dołączyła kilka dni temu dziewiąta instytucja, niedawny giełdowy debiutant – Towarzystwo Finansowe SKOK.”, informuje „GP”.

„Visa zaczęła oferowanie wypłat przy zakupach już jesienią 2006 r. poprzez karty wydawane przez PKO BP, mBank i MultiBank. Potem cashback zaproponował ING, jesienią ub. roku poprzez bank Citi Handlowy (dla kart Visa Business), BPS (Bank Polskiej Spółdzielczości i zrzeszone z nim banki spółdzielcze), następnie Lukas Bank oraz Volkswagen Bank. ‚Trzy kolejne banki przygotowują się do wdrożenia Visa cashback’ – poinformowali portal finansowy GazetaPrawna.pl przedstawiciele Visa Europe w Polsce. TF SKOK wydaje karty płatnicze poszczególnym SKOKom. Na razie cashback jest dostępny dla klientów czterech spółdzielczych kas. W sumie 8 mln posiadaczy kart Visa ma już dostęp do tej usługi.”, czytamy.

„MasterCard idzie wolniej. W marcu organizacja ta poinformowała o rozpoczęciu oferowania cashbacku z ING Bankiem Śląskim i Bankiem BPH, dla kart Maestro. Cashback ma być tam, gdzie bankomatów jest mało, a potrzeba wypłaty gotówki duża. Są to zatem – w planach MasterCard – miejscowości turystyczne, gdzie jeszcze nie ma dużej sieci bankomatów.”, czytamy dalej.

Usługa cash back umożliwia wypłacanie niewielkich kwot (do 200 zł) w sklepach, supermarketach czy na stacjach benzynowych podczas płacenia za codzienne zakupy. Z usługi można skorzystać niezależnie od kwoty zakupu opłacanego kartą – nie ma znaczenia, czy zakup wyniesie 20 zł czy 250 zł. Jak przy każdej transakcji zawieranej kartą, trzeba ją potwierdzić – kodem PIN lub podpisem zatwierdzając łączną kwotę płatności za zakupione towary i kwotę wypłaty.

Więcej na ten temat na portalu GazetaPrawna.pl