Kolejny szkolny rok współpracy ING ze Zwolnionymi z Teorii

ING po raz kolejny został partnerem ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych dla młodzieży Zwolnieni z Teorii, organizowanej przez Fundację Social Wolves. ING Bank Śląski i Fundacja ING Dzieciom będą realizować program „Krok do przodu”, w którym młodzież dzieli się swoimi umiejętnościami z rówieśnikami, pod okiem Mentorów ING.

fot. ING

– Edukacja i rozwój naszej młodzieży nie zależy tylko od szkoły. Wielką rolę odgrywają rodzice, opiekunowie ale też otoczenie. ING od wielu lat działa na rzecz dzieci i młodzieży, pomaga dorastać, zapewnia pomoc i narzędzia do rozwoju. Wierzymy w młodych ludzi, ich pomysły, entuzjazm i chęć zmieniania świata. Dzięki partnerstwu ze Zwolnionymi z Teorii mamy możliwość dołożyć naszą cegiełkę jako mentorzy ING. Kontynuujemy tę sprawdzoną formułę i tym samym zapraszamy do udziału naszych bankowych mentorów – powiedziała Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu w ING Banku Śląskim i Prezes Fundacji ING Dzieciom.

W ogólnopolskiej olimpiadzie projektów społecznych dla młodzieży Zwolnieni z Teorii, udział biorą projekty młodych ludzi ze szkół średnich, na rzecz społeczności lokalnej lub tak jak w przypadku programu „Krok do przodu” na rzecz dzieci i rówieśników. Wystarczy stworzyć zespół, zarejestrować się na platformie i z pomocą mentora ING zrealizować projekt np. akcję charytatywną, wydarzenie integrujące młodzież z pasją, wiedzą i umiejętnościami.

Udział w projekcie pomaga młodym ludziom realizować własne pomysły i jednocześnie uczy ich nowych umiejętności przydatnych na współczesnym rynku pracy.

– Coraz częściej zauważamy, że twarda wiedza to kwestia do szybkiego wypracowania. Natomiast kompetencje społeczne to złoty graal wśród umiejętności kandydata, bo dają gwarancję, że dana osoba będzie umiała pracować w zespole, reagować na pojawiające się potrzeby czy pracować pod presją czasu. Nasi pracownicy są wielkim wsparciem dla młodych ludzi. Jako Mentorzy ING wspierają ich w drodze do dorosłości swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, Dyrektor Banku odpowiedzialna za Pion HR w ING Banku Śląskim, Przewodnicząca Rady Fundacji ING Dzieciom.

Ważne aby podczas mentoringu nie podcinać skrzydeł twórcom idei. Wystarczy poczuć energię młodzieńczego entuzjazmu i jeśli to niezbędne skorygować przysłowiowy lot projektu – dodał Sławomir Gwioździk, Mentor ING dla finałowego projektu 2021 „Bo Warto”, na co dzień Way of Working Coach w ING Banku Śląskim.

Pod koniec roku szkolnego najlepsze projekty powalczą podczas wielkiego finału o nagrodę „Złotego Wilka” a szkoły, które zainspirują młodych do wzięcia udziału w olimpiadzie, zostaną docenione w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii.

W tym roku organizatorzy olimpiady Zwolnieni z Teorii odwiedzają w trakcie ogólnopolskiej trasy ponad 900 szkół średnich z ok. 150 miast i porozmawiają z ponad 100 tys. uczniów, aby inspirować nastolatków do udziału. Równocześnie organizatorzy olimpiady udzielają wsparcia kompetencyjnego nauczycielom w ramach Grupy Nauczyciele Zwolnieni z Teorii, w skład której wchodzi już 750 nauczycieli. To właśnie z ich wsparciem w zeszłym roku szkolnym ponad pięć tysięcy młodych ludzi zrealizowało ponad tysiąc projektów społecznych, m.in. tłumacząc temat OZE w lokalnej społeczności czy organizując zbiórki ubrań i funduszy na rzecz osób z Ukrainy. Do tej pory udział w olimpiadzie wzięło 70 000 młodych ludzi, którzy zrealizowali ponad 4500 projektów społecznych.

Więcej informacji i rejestracja do 22 listopada na stronie zwolnienizteorii.pl

Źródło: ING