1) Zagrażające dobrom osobistym Kasy Krajowej jest stwierdzenie >>nie wiadomo skąd miała pieniądze<< (spółka Eureka) na zakup nieruchomości. Takie sformułowanie sugeruje niejasności w finansowaniu inwestycji. Kasa Krajowa oświadcza, że przychody spółki Eureka pochodziły z legalnych źródeł i są udokumentowane.
2) Zagrażające dobrom osobistym Kasy Krajowej są sugestie dotyczące nieprawidłowości w kwestii frekwencji na Walnym Zgromadzeniu przy podejmowaniu uchwał wyrażających zgodę na zawieranie umów najmu nieruchomości. Kasa Krajowa informuje, że liczba członków biorących udział w walnym zgromadzeniu jest bez znaczenia dla skuteczności uchwał, o ile członkowie zostali zawiadomieniu o zgromadzeniu, a uchwała zapadła przy wymaganym quorum i wymaganej większości głosów. Z faktu niekorzystania przez niektórych członków z ich uprawnień korporacyjnych nie można czynić zarzutu osobom, które z tych uprawnień korzystały.
3) Zagrażające dobrom osobistym Kasy Krajowej są stwierdzenia sugerujące łamanie prawa przy łączeniu poszczególnych kas. Kasa Krajowa oświadcza, że o fuzji SKOK-ów decydowały jedynie względy ekonomiczne, w szczególności kondycja finansowa poszczególnych podmiotów. Jednocześnie, proces przekształceń odbywał się wedle określonej w przepisach prawa procedury. Kasa Krajowa oświadcza, że księgowość wszystkich kas należących do szeroko pojętej rodziny SKOK jest prowadzona zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości i odzwierciedla rzeczywisty stan rzeczy.
Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie zobowiązuje „Gazetę Wyborczą” do publikacji odpowiedzi związanych z artykułami pisanymi na temat systemu SKOK.