„Kryptowaluty to nie instrument spekulacyjny, a realna wartość na rynku finansów” – mówi Karolina Gwóźd z zondacrypto

„Jeśli ktoś chce kupić samochód w Dubaju, a ma rachunek w Niemczech, to nie musi czekać cztery dni na przelew SWIFT. U nas wszystko odbywa się błyskawicznie i przy kursie gwarantowanym przez stable’coina. Zatem to nie są wyłącznie spekulacje. To realna wartość, która już jest w obiegu, przy użyciu telefonu komórkowego” – podkreśliła Karolina Gwóźdź, Chief Legal Officer zondacrypto, podczas debaty nt. finansów przyszłości w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

2024.05.08 KATOWICE EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY 2024,
EEC2024, EKG2024, SESJA: FINANSE PRZYSZLOSCI N/Z:

Reprezentantka zondacrypto zwróciła uwagę, że kryptowaluty to już nie przyszłość, czy science-fiction, a istotny element obecnego ekosystemu finansowego. – zondacrypto ma ponad milion polskich klientów. Jesteśmy giełdą w pełni licencjonowaną. Posiadamy restrykcyjną licencję estońską, ale także we Włoszech, na Litwie, na Słowacji, w Kanadzie i aplikujemy o licencję w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy obecni nie tylko na rodzimym rynku, lecz również rozszerzamy działalność o kolejne rynki, gdzie jesteśmy bardzo pozytywnie przyjmowani. Stawiamy przy tym na prostotę z punktu widzenia użytkownika. Już wkrótce cały onboarding klienta będzie możliwy z użyciem wyłącznie telefonu komórkowego – wskazała Karolina Gwóźdź, Chief Legal Officer zondacrypto.

Zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo transakcji, gwarantowane przez transparentne i legalne podmioty, takie jak zondacrypto. – W ramach procedury KYC, musimy poznać klienta, zweryfikować źródło pochodzenia środków, a następnie każda transakcja jest monitorowana. Kryptowaluty nie tylko zaczynają być, ale absolutnie już są user-friendly – dodała reprezentantka zondacrypto.

Brakuje dialogu

Aby wiarygodność branży kryptowalut w Polsce dorównała tej na świecie, niezbędny jest dialog z ustawodawcami. zondacrypto jest w pełni przygotowana na nadchodzące unijne rozporządzenie MiCA, lecz jednocześnie otwarta na rozmowę z krajowymi organami przygotowującymi przepisy dotyczące lokalnych regulacji. – Na pewno KNF nie jest przychylny kryptowalutom, to nie jest żadna tajemnica. Przede wszystkim brakuje dialogu. Dialogu z podmiotami takimi, jak nasz, przecież znamy od podszewki i z praktyki specyfikę transakcji kryptowalutowych – zwróciła uwagę Chief Legal Officer zondacrypto, lidera regionu Europy Środkowo-Wschodniej wśród kryptowalutowych giełd.

XVI Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W poprzedniej edycji wzięło udział 11 000 uczestników stacjonarnych i 7000 online, ponad 1200 prelegentów, 650 przedstawicieli mediów oraz 200 sponsorów i partnerów.

Źródło: zondacrypto