*Dane na 29czerwca 2007 r. dla jednostek uczestnictwa kategorii A
Wszystkie fundusze z udziałem akcji przyniosły relatywnie wysokie stopy zwrotu, pobijając istotnie odpowiadające im benchmarki.
„Zachęcam do przyjrzenia się funduszowi Legg Mason Zrównoważony Środkowoeuropejski FIO, który w ostatnim czasie staje się ponownie coraz bardziej popularny wśród naszych Klientów. Ciekawa konstrukcja produktu, która oparta jest na dywersyfikacji regionalnej wydaje się być optymalną strategią na nadchodzące miesiące. Dodatkowo, 50% udział obligacji w funduszu, efektywnie zmniejsza ryzyko zmienności wyceny jednostki, w porównaniu np. do produktów czysto akcyjnych” – mówi Jacek Treumann, Członek Zarządu Legg Mason TFI.
Legg Mason Zrównoważony Środkowoeuropejski FIO lokuje aktywa głównie w akcje przedsiębiorstw działających na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej (od 40% do 60%), a w pozostałej części – w dłużne papiery wartościowe. Dywersyfikacja w regionie Europy Środkowowschodniej pozwala korzystać z koniunktury na kilku rynkach, umożliwiając ograniczenie ryzyka w przypadku spadków na GPW. Podobnie jak przy pozostałych aktywach akcyjnych, Legg Mason zarządza funduszem stosując selektywny styl inwestycyjny, oparty o rzetelną analizę fundamentalną i zasadę inwestowania w wewnętrzną wartość przedsiębiorstw. Dzięki zarządzaniu częścią dłużną Funduszu przez Western Asset Management – dywersyfikacja regionalna jest wdrażana także na poziomie inwestycji w obligacje.
Za ostatni miesiąc Legg Mason Zrównoważony Środkowoeuropejski osiągnął stopę zwrotu 3,09%, a 16,98% od początku roku 2007. Ocena wyników zarządzania funduszu powinna być dokonywana w perspektywie średnio- i długoterminowej, tj. minimum 3 lata.