Lokaty banków spółdzielczych w rynkowych czołówkach

Kto myśli, że banki spółdzielcze działają tylko lokalnie, mają ofertę wyłącznie dla rolników, a promują się głównie na dożynkach, ten jest w błędzie. Coraz więcej oferowanych przez nie produktów atrakcyjnością przewyższa oferty znanych, ogólnopolskich instytucji bankowych. A dzięki ich obecności w internecie z produktów tych można korzystać bez konieczności wizyty w oddziale.

Otwarcie banków spółdzielczych na szersze grono klientów z całej Polski doskonale prezentuje przykład Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Działając pod marką neoBank, stara się być postrzegany jako instytucja nowoczesna, z produktami na poziomie porównywalnym do tych z banków komercyjnych.

Rachunek czy lokatę w tym banku można założyć przez internet, z każdego miejsca, bez konieczności wizyty w oddziale. Dzięki temu z oferty banku mogą skorzystać klienci z różnych krańców naszego kraju, niekoniecznie tylko ci z Wielkopolski. Oprocentowanie lokat neoBanku plasuje je w czołówce najlepszych obecnie depozytów na rynku. 9% na dwumiesięcznej Lokacie Wysoki Procent to dziś najwyższa stawka dostępna dla tego terminu przechowywania oszczędności.

Wysokim oprocentowaniem lokat nowych klientów stara się w swoje szeregi przyciągnąć także Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie. W ofercie tego banku również znajdują się lokaty dostępne on-line bez wizyty w placówce. e- Lokata żółta to propozycja dla tych, którzy zainteresowani są ulokowaniem środków na 3 miesiące. Oprocentowanie 6,66% plasuje tę ofertę w gronie liderów zestawienia lokat trzymiesięcznych. Decydując się na nieco dłuższy (siedmiomiesięczny) termin, można założyć on-line także e-Lokatę niebieską. I w tym przypadku stawka oprocentowania (7,00%) znacznie przewyższa te z oferty banków komercyjnych.

Takie warunki lokat, udostępnianie oferty w sieci i obecność w internetowych porównywarkach produktów bankowych to jedynie przykłady wychodzenia spółdzielców po nowych klientów. Niektóre z instytucji sporo inwestują również w nowe technologie, licznie obecne są też na popularnych portalach społecznościowych. A można się spodziewać, że to dopiero początek ich zwiększonej aktywności.

Źródło: Bankier.pl