Lublin: apartamenty w starej kamienicy

Kamienica Misjonarska, lubelski zabytek pochodzący z 1873 r., odzyskuje dawny blask dzięki deweloperskiej spółce Wikana S.A. W odrestaurowywanym budynku powstanie 10 wysokiej klasy apartamentów o łącznej powierzchni użytkowej 661 mkw. Zakończenie inwestycji, zlokalizowanej w centrum Lublina przy ul. Misjonarskiej 12, planowane jest na grudzień 2010 r.

Prestiżowa inwestycja spółki Wikana S.A. znajduje się w ścisłym centrum Lublina, 300 metrów od Rynku Starego Miasta. Kamienica ma kształt litery „L”, posiada dwie kondygnacje od frontu i trzy od podwórza. Renowacja niszczejącej od II wojny światowej kamienicy odbywa się pod okiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace budowlane rozpoczęły się 6 lipca 2010 r.


– Zdecydowaliśmy się zainwestować w remont zabytkowej kamienicy, ponieważ wierzymy w potencjał tego typu inwestycji. Kamienica Misjonarska znajduje się w ścisłym centrum  miasta, gdzie trudno o wysokiej klasy powierzchnie mieszkalne
– mówi Sylwester Bogacki, prezes giełdowej spółki Wikana S.A. – Ponadto jesteśmy lubelską spółką. Zależy nam, by w naszym mieście zostało zachowanych, jak najwięcej zabytków, bo to one są świadectwem jego bogatej historii – dodaje.

W Kamienicy Misjonarskiej powstanie 10 apartamentów o powierzchni od 45 do 85 mkw. Mieszkania będą kosztować od 350 tys. do 667 tys. zł. Lokale będą miały tradycyjne, właściwe dla starego budownictwa elementy, takie jak wysokie pokoje i bardzo widne kuchnie oraz łazienki. W każdym z lokali będzie możliwe podłączenie kominka.

Ponadto deweloper odtworzy oryginalne zabytkowe detale, które podkreślą niepowtarzalny charakter pomieszczeń. Podłogi zostaną wykończone deską barlinecką, a urodę wnętrz oraz fasad kamienicy zaakcentują wysokie, wykonane w drewnianej stolarce okna.

Kamienica przy Misjonarskiej 12 posiada stylowy, ulokowany od strony ulicy, bogato zdobiony ganek z kolumnami i dekoracyjnym fryzem. Kamienicę wyróżnia klatka schodowa z zachowanymi dębowymi schodami pamiętającymi jeszcze pierwszych właścicieli. Inwestor odtwarza je ze szczególną starannością, wydobywając piękno dębowego drewna. Dzięki posadzce, kamiennym wykończeniom ścian, robionym ręcznie, na specjalne zamówienie dewelopera, drzwiom wejściowym do mieszkań przyszli lokatorzy będą mogli poczuć się jak w czasach, gdy budynek cieszył się największą świetnością. Całości dopełnią dodatki, takie jak klamki, dzwonki, żyrandole oraz kinkiety stylizowane na epokę, z której pochodzi Kamienica. W pokoju dziennym lokalu nr 3 zostanie odtworzony zabytkowy parkiet.

Zainteresowanie inwestycją jest duże. Klienci dopytywali nas o mieszkania jeszcze zanim ruszyła ich sprzedaż – mówi Sylwester Bogacki. – Jest duży popyt na tego typu projekty ze względu na ich unikalność – każde z powstających mieszkań ma bogatą historię. Dlatego poważnie rozważamy realizację podobnych inwestycji w przyszłości – podsumowuje Bogacki.

     
Działka, na której zlokalizowana jest kamienica ma wielkość 4 865 mkw. Będzie ona ogrodzona. Od strony podwórza usytuowane zostaną miejsca parkingowe dla mieszkańców kamienicy, a wszystkie dojścia i ciągi komunikacyjne będą oświetlone.  

Źródło: Ciszewski Financial Communications