MasterCard jednoczy handlowców w działaniach na rzecz bezpieczeństwa transakcji

W ramach liczącego już czterdzieści lat zaangażowania w ochronę bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych MasterCard International wprowadza nowatorski program edukowania, wspierania odpowiednimi narzędziami i motywowania właścicieli punktów handlowo-usługowych w celu zapewnienia lepszej ochrony danych klientów. Inicjatywa ta jest najnowszym elementem długofalowego, holistycznego podejścia MasterCard International do ochrony środowiska płatniczego i zaawansowanego zabezpieczania transakcji zakupowych.

Priorytetowe znaczenie dla powodzenia programu ma podjęta przez MasterCard inicjatywa globalnego zachęcania handlowców do skorzystania z proponowanych rozwiązań, takich jak MasterCard SecureCode™ m.in. poprzez przystępną cenę. MasterCard SecureCode jest programem zabezpieczającym, który pozwala właścicielom kart płatniczych na używanie w tracie transakcji zakupowych, przeprowadzanych on-line, specjalnego kodu znanego tylko im i wydawcy karty.

Elementem programu MasterCard SecureCode jest prosta i skuteczna metoda bezpiecznego gromadzenia i przetwarzania danych służących identyfikacji klientów na serwerze sklepu lub punktu usługowego. Kod (SecureCode) daje możliwość kojarzenia użytkownika karty z konkretną transakcją przeprowadzaną on-line, podobnie jak podpis posiadacza karty lub PIN robią to przy okazji płatności dokonywanych kartami w punktach handlowo-usługowych.

Dzięki prowadzonej przez MasterCard polityce cenowej, sklepy internetowe, wykorzystujące program MasterCard SecureCode, będą mogły korzystać z niższych stawek opłat niż sklepy nie korzystające z tego programu. Bezpłatna kontrola słabych ogniw w globalnej sieci

Skanowanie sieci jest jednym z działań wymaganych od właścicieli punktów handlowo-usługowych, by osiągnąć zgodność z systemem Standardów Bezpieczeństwa Danych w Branży Kart Płatniczych (Payment Card Industry – PCI – Data Security Standard). Aby ułatwić handlowcom zrozumienie, wdrożenie i dostosowanie do systemu PCI, MasterCard daje im możliwość przeprowadzenia bezpłatnych kontroli słabych ogniw w globalnej sieci. Na stronie www.mastercardsecurity.com można znaleźć linki do stron firm zajmujących się bezpieczeństwem, takich jak One-Sec, AmbironTrustWave, Cybertrust, Qualys oraz SecurityMetrics. Usługa sprawdzania, oferowana przez wyselekcjonowane firmy, w tym przez One-Sec w Europie, pozwoli sprzedawcom poznać słabe ogniwa sieci, metody zwiększania bezpieczeństwa sieci oraz przygotować system do zgodności z wymogami PCI.

Innym istotnym elementem programu MasterCard jest kampania edukacyjna, wykorzystująca ogłoszenia reklamowe, strony internetowe i seminaria on-line (webinars) do informowania właścicieli punków handlowo-usługowych o istotnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i o dostępnych rozwiązaniach.

Ogłoszenia drukowane w pismach dla handlowców będą zawierać informacje, instrukcje i przykłady skutecznych rozwiązań, które pomogą handlowcom i instytucjom przetwarzającym transakcje zwiększyć bezpieczeństwo oraz promować współpracę środowiska w celu tworzenia wspólnych standardów.

Uzupełnieniem kampanii reklamowej jest nowa strona dla handlowców www.mastercardsecurity.com, która będzie zawierać najświeższe informacje, dotyczące promocji bezpieczeństwa transakcji. Na stronie znajdą się szczegółowe, aktualizowane informacje o rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem transakcji, dostępne dla właścicieli punktów handlowo-usługowych i innych użytkowników. Strona ma być też miejscem prezentacji innowacji oraz narzędziem kontaktu między handlowcami, a firmami udostępniającymi bezpłatnie skanowanie w celu sprawdzenia zgodności ze standardami PCI.

Kolejnym sposobem dzielenia się przez MasterCard ekspercką wiedzą z handlowcami będą nowe cykle łatwo dostępnych seminariów on-line. Pozwolą one właścicielom punktów handlowo-usługowych z całego świata zapoznać się z obecnymi i przewidywanymi trendami, problemami branży oraz z przykładami skutecznych rozwiązań, które mogą zastosować u siebie w celu zwiększenia bezpieczeństwa transakcji bezgotówkowych.