Bank wycofa przelewy ekspresowe z placówek, wprowadzi możliwość podpięcia karty do cyfrowych portfeli przed jej otrzymaniem i automatyczne zwroty prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu.
mBank poinformował swoich klientów o planowanych zmianach w regulaminach świadczonych usług. Nowe dokumenty wejdą w życie 30 lipca 2020 r. Bank zapowiada, że w przyszłości będzie wysyłał klientom szyfrowane załączniki e-mailem. Żeby je otworzyć trzeba będzie użyć hasła do dokumentów szyfrowanych lub hasła jednorazowego w postaci kodu SMS.
Zobacz także: Nowe metody płatności w aplikacji Orlen Pay: Google Pay, Apple Pay i Blik
Jak wynika z nowych dokumentów, od 14 września 2020 r. klienci mBanku będą mogli wykonywać przelewy ekspresowe tylko w serwisie transakcyjnym i w aplikacji mobilnej. Oznacza to, że nie będzie już można zlecić takiej dyspozycji w oddziale banku.
Kolejną nowością będzie możliwość wysyłania prośby o przelew Blik do kilku osób jednocześnie. Bank poinformuje w osobnym komunikacie od kiedy taka funkcjonalność będzie dostępna. Obecnie bank oferuje takie rozwiązanie tylko dla zleceń wysyłanych do jednej osoby.
Nowe karty płatnicze będzie można podpiąć do cyfrowych portfeli Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay lub Fitbit Pay jeszcze przed otrzymaniem fizycznego plastiku. Dodatkowo bank będzie mógł poprosić klienta o silne uwierzytelnienie podczas płatności smartfonem. Może to być PIN lub odcisk palca. Do tej pory biometryczne uwierzytelnienie transakcji było dostępne tylko dla Apple Pay.
Zobacz także: PKO Bank Polski i mBank udostępniły aplikacje mobilne w AppGallery dla Huawei
Po wydaniu karty bank zamieści jej numer i kod CVV2 w aplikacji mobilnej. Bank zmieni też sposób wyłączania funkcji zbliżeniowej w kartach. – Po aktywacji swojej karty już nie musisz wykonać pierwszej transakcji stykowej z użyciem PIN. Możesz od razu płacić zbliżeniowo. Pierwszą taką transakcję będziesz musiał jednak potwierdzić PIN-em niezależnie od jej kwoty – czytamy w regulaminie banku.
Osoby, które wcześniej spłacą kredyt, którego kwota nie przekracza 255 550 zł, otrzymają automatycznie części kosztów, jakie bank pobrał. Zwrot obejmie te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócił się czas, w jakim obowiązywała umowa. Pieniądze wpłyną na rachunek kredytowy lub osobisty, z którego klient spłacał kredyt. Obecnie trzeba złożyć dyspozycję o zwrot tych kosztów
Jest i nowość dla inwestorów. Bank rozszerzy ofertę Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych o możliwość inwestowania w fundusze zagraniczne. Bank zamieści na swojej stronie komunikat, od kiedy inwestowanie w zagraniczne fundusze będzie możliwe.
Zobacz także: Teraz w mBanku hipotekę załatwisz zdalnie
Przy okazji warto przypomnieć, że mBank planuje wprowadzić zmiany do aplikacji mobilnej. Z początkiem czerwca pojawi się m.in. nowy pulpit. Zmniejszony zostanie łuk tempa wydatków i przesunięty na prawą stronę ekranu. Dzięki temu ostatnie operacje będą widoczne bez potrzeby przewijania ekranu. Więcej zmian w aplikacji opisałem w tekście mBank zapowiada zmiany w aplikacji. Zobaczcie, jak będzie wyglądał nowy pulpit