Wielu mieszkańców Warszawy utożsamia kameralną atmosferę i spokój raczej z peryferiami stołecznego miasta niż ze ścisłym centrum.
Wiadomo, że obrzeża miast rozwijają się pod względem infrastrukturalnym i budowlanym zdecydowanie wolniej niż tereny położone w centralnych dzielnicach. W małym stopniu odpowiadają na potrzeby, jakie stawia przed deweloperem mieszkaniec współczesnej metropolii i wciąż nie stanowią dobrej alternatywy dla inwestycji zlokalizowanych w centrum.
W ostatnich dziesięciu latach na warszawskim rynku nieruchomości zaszło wiele zmian. Po czasowym
Obecnie Mokotów ma wśród deweloperów status najbardziej atrakcyjnej lokalizacji pod nowe inwestycje, zarówno te biurowe jak i mieszkaniowe. Dzielnice uznawane za zabytkowe rozwijają się bowiem silnie, mimo że często wymagają dużego wkładu finansowego, by przywrócić im dawną świetność. Szczególnie cenione są rejony o architektonicznie bogatym zapleczu z dobrze rozwiniętą siecią komunikacyjną. Doskonałym przykładem takiej dzielnicy jest właśnie Mokotów, który obecnie intensywnie rozwija się i rewitalizuje na oczach mieszkańców. Poczynione nakłady od kilku lat przynoszą efekty. Coraz więcej osób szukających mieszkania jako idealną dzielnicę wskazuje Mokotów. O popularności tej części miasta decyduje zarówno jego położenie, jak i tempo rozwoju.
Źródło: Layetana Developments