MultiBank – rejs największym żaglowcu świata dla członków Klubu Aqarius

Uczestnicy rejsu zwiedzili w towarzystwie załogi jeden z ostatnich, prawdziwych transportowych żaglowców. Obserwowali widowiskowe manewry wykonywane pod żaglami, podczas których 40 osobowa załoga na rejach o wysokości ponad 50 metrów stawiała moonrakery, skajsele, marsle i bramsle. Atrakcją SEDOVA była postać starszego sternik Konstantina, którego życie od kilkudziesięciu lat związane jest z pokładami różnych żaglowców. Jego wygląd i barwne opowieści stanowiły muzyczne inspirację dla zespołu „4 Refy”, który tradycyjną szantą ilustrował poszczególne czynności wykonywane na SEDOVIE.

Bark „SEDOV” został wybudowany w 1921 r. przez stocznię „Germania” w Kilonii jako „Magdalene Vinnen”. Do 1936 roku pływał jako statek towarowo-szkolny transportując siarkę i saletrę z Chili, a następnie pszenicę z Australii. Po wojnie żaglowiec został przekazany Akademii Nauk ZSRR, a później Ministerstwu Gospodarki Rybnej. Pod banderą ZSRR „SEDOV” pływał jako statek szkolny.

„SEDOV” ma ponad 117 metrów długości, 14,5 metra szerokości i 54,5 metra wysokości. Powierzchnia ożaglowania wynosi 4180 metrów kwadratowych, a zanurzenie przekracza 6 metrów. Obecnie jest największym tradycyjnym żaglowcem na świecie.

Klub Aquarius to oferta skierowana do zamożnych i wymagających Klientów, którzy w MultiBanku otrzymują status Klienta VIP. Świat Aquarius zakłada, że finanse to nie tylko inwestycje, oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy, ale coś więcej. To elitarny Klub dający swoim członkom poczucie wspólnoty i przynależności do grupy najlepszych Klientów MultiBanku. Klub Aquarius łączy w sobie tradycyjne, profesjonalne i zindywidualizowane doradztwo w Centrach Usług Finansowych z nowoczesnym modelem zarządzania finansami za pośrednictwem telefonu i Internetu.

W najbliższym czasie klienci Aquariusa mogą wziąć udział w bieszczadzkim weekendzie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Będzie on przygotowaniem do Klubowej wyprawy na Papuę Nową Gwineę połączonej z wejściem na Carstens Pyramid – 4884 m.n.p.m.