Na OC można oszczędzić nawet kilkaset złotych

Według dziennika, będzie to oznaczać wzrost płaconych składek. „Niewielkim pocieszeniem może być fakt, że nie wszystkich dotkną one w równym stopniu, bo np. w PZU będzie to przeciętnie 10 proc. Również inne towarzystwa coraz bardziej różnicują składki.”, pisze gazeta.

Efekty widać w przypadku młodych kierowców, którzy powodują najwięcej szkód. Z zestawienie „Gazety Prawnej” wynika, że mogą za OC zapłacić zarówno niemal 3,4 tys. zł, jak i niecałe 900 zł. „W przypadku bardziej pożądanych kierowców, a więc takich po 40 roku życia, różnice w składkach są mniejsze. Eksperci nie mają więc wątpliwości: warto szukać nowych ofert. – Jak wynika z naszych badań w 8-9 przypadkach na 10 klienci PZU mogą liczyć na niższe składki u konkurentów – mówi Marcin Z. Broda z firmy Ogma. Dodaje też ważne zastrzeżenie, że trudno nawet w oparciu o szerokie badania wskazać, które towarzystwo będzie najtańsze dla większości klientów.”, czytamy.

Aby znaleźć odpowiednią cenowo polisę trzeba przeanalizować oferty na stronach internetowych, „albo zadzwonić do kilku już działających towarzystw direct, bo nie ma jeszcze porównywarek ich ofert. Za to coraz częściej duże multiagencje oferują możliwość szybkiego porównania ofert towarzystw działających tradycyjnie. Takich miejsc jest jednak wciąż niewiele.”, czytamy dalej.

„GP” pisze, że pojawiają się też inne pomysły. „- W II połowie roku uruchomimy porównywanie ofert i zakup on-line polis ośmiu towarzystw” – mówi Arkadiusz Świercz, prezes firmy Consultia.

Na początku marca PKPP Lewiatan zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego ustawę wprowadzającą „podatek Religii”. Przedsiębiorcy uważają, że ustawa w obecnym kształcie łamie kilka zasad konstytucyjnych, m.in: przyzwoitej legislacji, trójpodziału władzy, wolności działalności gospodarczej i równości wobec prawa.

Więcej na ten temat w „Gazecie Prawnej”.