Nationale-Nederlanden partnerem czwartych obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem

4 lutego br. stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny już po raz czwarty organizuje obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Nationale-Nederlanden, które już od wielu lat organizuje, wspiera i promuje profilaktykę chorób nowotworowych.


W naszej działalności na co dzień przyświeca nam cel, którym jest troską o ludzkie życie i zdrowie. Dlatego po raz kolejnywspieramy PARS, wyznające podobne do nas wartości, w organizacji obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem. Kierując się tą troską zdecydowaliśmy się również stworzyć poradnik„Miej serce do zdrowia”, w którym obalamy mity m.in. na temat nowotworów.Jest on także źródłem eksperckiej wiedzy na temat sposobów obniżenia ryzyka ich wystąpienia. Zawiera również wskazówki na temat profilaktyki finansowej, tak aby każdy miał wiedzę o możliwościachzabezpieczenia finansowego siebie i bliskich na wypadek ewentualnych chorób – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem odbędą się 4 lutego w godzinach 14-20, w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy (I piętro, przestrzeń przy fontannie). Hasłem przewodnim otwartego dla wszystkich zainteresowanych wydarzenia będzie „Zabłyśnij zdrowiem w Dzień Walki z Rakiem”. W trakcie imprezy będzie można m.in. wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, np.: usg piersi i tarczycy, czy morfologię krwi. Istnieje również możliwość konsultacji z lekarzem onkologiem i dermatologiem. Wszyscy uczestnicy imprezy będą również zaproszeni do spisania życzeń oraz zobowiązań dla swojego zdrowia na specjalnie przygotowanej planszy. Tradycyjnie odbędzie się także taniec finałowy przy wsparciu tancerzy z Egurrola Dance Studio, którzy ułożyli choreografię do piosenki Pharella Williamsa „Happy”. Wspólny układ zostanie zaprezentowany o godzinie 18.

Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na nowotwory w Europie. Za główną przyczynę tego stanu uważa się zbyt późne wykrywanie nowotworów. Co więcej, według danych epidemiologicznych w ciągu najbliższych 10-15 lat liczba zachorowań podwoi się i dlatego tak ważne są działania ukierunkowane na wczesne wykrywanie choroby. Z tych powodówPolskie Amazonki od lat działają na rzecz profilaktyki onkologicznej. Ruch od dawna wyszedł też już poza temat raka piersi i objął swoją profilaktyką również wiele innych nowotworów, które dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn– podsumowuje Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia PARS.