Nationale-Nederlanden w trosce o serca Polaków

Wystartowała nowa kampania Nationale-Nederlanden TUnŻ (wcześniej ING TUnŻ) pod nazwą „Mamy serce do ubezpieczenia”, której celem jest promocja pozytywnych postaw w kwestiiprofilaktyki zdrowotnej i finansowej.

Inspiracją do jej przygotowania były wyniki badania przeprowadzonego przez towarzystwo, we współpracy z Millward Brown, na temat postaw Polaków wobec zdrowia.Podobnie jak w poprzedniej kampanii jej przekaz oparty jest na relacji dzieci z rodzicami. Tym razem bohaterką spotów jest nastolatka, któraw niecodzienny sposób zwraca uwagę swojej mamie na najważniejsze życiowe wartości – w tym zdrowe serce. Wszystko po to, abyzapewnić jej i sobie bezpieczną przyszłość finansową.


Spełniając rebrandingową obietnicę, jako Nationale-Nederlanden rozszerzamy spektrum naszych działań i tym samym robimy kolejny krok w tak ważnym temacie, jakim jest profilaktyka zdrowotna i finansowa.


W rozpoczętej więc kampanii podejmujemy nowy temat – chorób serca – ponieważ wiemy, że to druga po nowotworze choroba, której obawiają się Polacy – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w Nationale-Nederlanden TUnŻ. Co więcej, statystyki pokazują, że to właśnie choroby układu sercowo-naczyniowego są pierwszą przyczyną umieralności kobiet w Polsce. Czas więc obalić mit, że zawał jest groźny głównie dla mężczyzn. Stąd naszą kampanię adresujemy głównie do kobiet – podkreśla Marta Maszewska-Danielewicz. W ramach akcji informacyjnej nowi klienci Nationale-Nederlanden otrzymają zaproszenie na badania profilaktyczne serca – m.in. EKG, USG – oraz konsultację z kardiologiem.

Szczegóły promocji dostępne będą od 14 września na stronie towarzystwa nn.pl.

Dodatkowo przeprowadzone przez Millward Brown wywiady podczas badania, zainspirowały towarzystwo do opracowania poradnika „Miej serce do zdrowia”. Zawarto w nim ciekawe obserwacje dotyczące znajomości i stosowania przez Polaków zasad profilaktyki zdrowotnej.W jego treści obalmy również mity na temat chorób serca oraz nowotworów. Natomiast dzięki wsparciu wielu ekspertów jest on źródłem merytorycznej wiedzy na temat sposobów obniżenia ryzyka schorzeń sercowych i rakowych– Marta Maszewska-Danielewicz. Z raportem można zapoznać się na stronie miejsercedozdrowia.pl.

Cała kampania obejmuje dwa spoty telewizyjne, które można zobaczyć m.in. w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych np.: TVN, Polsat oraz w Internecie np.: Onet.pl, Wirtualna Polska, Gazeta.pl i YT. Za kreację odpowiada agencja Brasil oraz K2, zaś planowanie i zakup mediów realizuje MEC. Za działania BTL odpowiedzialna jest agencja Focus Advantage. Wszelkie aktywności zaplanowane są do połowy grudnia br.