Osoby, które nie zdążyły wesprzeć Orkiestry w dniu XIX finału (w niedzielę, 9 stycznia) mają na to szansę odwiedzając oddziały okręgowe NBP lub licytując unikalne przedmioty przekazane przez NBP na aukcje charytatywne.
We wszystkich oddziałach okręgowych NBP przez cały styczeń będą wystawione skarbonki z logo WOŚP, do których można wrzucać pieniądze na rzecz Orkiestry. Natomiast na aukcjach w serwisie Allegro można licytować cenne przedmioty przekazane przez NBP, w tym sześć unikalnych zestawów monet kolekcjonerskich (http://aukcje.wosp.org.pl/showcat.php?id=85), komplety banknotów (http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=461303), pióra z autografami prezesa NBP Marka Belki i ministra finansów Jacka Rostowskiego (http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=461305) oraz plakat z autografami artystów biorących udział w koncercie „Krzysztof Komeda – spotkanie z legendą” wraz z serią monet –http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=461306
Więcej informacji o aukcjach i innych działaniach NBP na stronie http://www.nbp.pl/wosp2011
W ubiegłych latach NBP wspierał także Orkiestrę m.in. organizując zbiórkę pieniędzy i emitując serię monet kolekcjonerskich i okolicznościowych na jej 10-lecie – w tym jedyną w powojennej historii Polski „monetę z dziurką” o nominale 2 zł. W 2004 r. XXIII Konferencja Dyrektorów Mennic w San Francisco uznała tę monetę za najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie. Profesor Marek Belka, gdy pełnił funkcję ministra finansów zwalniał z opłat celnych, podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego sprzęt medyczny zakupiony dla polskich szpitali ze środków zebranych przez WOŚP.
Podczas tegorocznego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są zbierane pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Źródło: NBP