Newitech rośnie dzięki eksportowi i projektom w bankach i energetyce

Spółka Newitech specjalizuje się we wdrażaniu autorskich rozwiązań klasy Business Process Management – rodziny systemów NIL – skierowanych do przedsiębiorstw i urzędów administracji publicznej. Firma projektuje też aplikacje na zamówienie – od 2007 także na rynek amerykański. W trzech kwartałach br. spółce udało się uzyskać bardzo dobre wyniki, co ma szczególne znaczenie na tle pogłębiającego się światowego kryzysu oraz stagnacji obserwowanej w branży informatycznej.

Główne projekty realizowane przez Newitech w ostatnich miesiącach na polskim rynku to wdrożenia autorskich rozwiązań NIL BPM w firmach z branży bankowej, oraz w koncernie energetycznym Vattenfall.

W jednym z polskich banków, wiodącym na rynku w zakresie udzielanych kredytów i pożyczek, NIL BPM wspomaga zarządzanie procedurami kredytowymi. W innym polskim banku Newitech wdrożył system do obsługi zarządzania elektronicznym repozytorium kart wzorów podpisów. Także i tu spółka zastosowała autorskie rozwiązanie NIL DMS (Document Management System), które pozwala przetwarzać dokumentację papierową do postaci elektronicznej oraz odpowiada za archiwizację i zarządzanie dokumentami. System ten docelowo będzie przechowywać kilkadziesiąt tysięcy dokumentów.

Vattenfall Heat Poland, jeden z największych producentów energii elektrycznej w Polsce, wykorzystuje system NIL BPM do zarządzanie procesami administracyjnymi. System odpowiada za automatyzację procesów realizowanych wewnątrz koncernu (backoffice). W Vattenfall NIL BPM docelowo będzie obsługiwać większość procedur administracyjnych i korzystać z niego będą wszyscy pracownicy.

Rosnące przychody w 2008 r. Newitech zawdzięcza także dzięki konsekwentnej polityce zwiększania roli eksportu usług i rozwiązań, głównie na rynek Stanów Zjednoczonych. W marcu 2007 r. Newitech utworzył w Ameryce własne biuro, które systematycznie się rozwija i coraz mocniej wspomaga eksport spółki. W ostatnich miesiącach spółka rozpoczęła równoległe prace nad czterema kolejnymi projektami. Wśród nowych klientów znalazły się organizacja zrzeszająca konsumentów, firma inżynieryjno-informatyczna, operator płatności elektronicznych oraz narodowy operator internetowych serwisów dla studentów.

„Na rynek amerykański dostarczamy głównie aplikacje na zamówienie lub specjalistyczne usługi związane np. z migracją systemów na inne technologie lub rozwojem już istniejących rozwiązań. Ostatnie projekty pozwoliły nam wzmocnić kompetencje w zakresie technologii Ruby on Rails i Microsoft .Net. Dzięki zabezpieczeniom kursu walutowego, do końca 2008 r. Newitech będzie odporny na umocnienie złotego do dolara. Zabezpieczenia pozwalają nam wymieniać dolary po kursie nie niższym niż 2,43. Obecnie pracujemy nad strategią zabezpieczenia kursu walutowego na rok 2009.” – wyjaśnia Jarosław Jerke, prezes zarządu spółki Newitech.