Non Muzeów na Giełdzie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych już po raz drugi zapraszają do odwiedzenia siedziby giełdy podczas warszawskiej „Nocy Muzeów”.

Pracownicy GPW i KDPW opowiedzą o historii i funkcjonowaniu tych kluczowych instytucji rynku kapitałowego, a zwiedzaniu GPW i KDPW towarzyszyć będzie pokaz grafiki i prezentacje multimedialne studentów z warszawskiej ASP.

14 maja – podczas warszawskiej Nocy Muzeów, od godziny 19 do 1 w nocy, w hallu głównym Centrum Giełdowego przy ul. Książęcej 4, udostępniona zostanie do zwiedzania przestrzeń Giełdy Papierów Wartościowych, m.in. Sala Notowań, Sala NewConnect, Sala Catalyst. Każdy będzie mógł uderzyć w dzwon giełdowy lub zrobić sobie zdjęcie z bykiem – symbolem hossy. Ostatnie podobne wydarzenie, kiedy przestrzeń giełdowa została udostępniona do zwiedzania, odbyło się w ramach Całej Tej Giełdy, 16 kwietnia 2011, kiedy to przez budynek giełdy przewinęło się blisko 10 tys. ludzi.

Także tego wieczoru, GPW udzieli swej siedziby do prezentacji prac młodych artystów z Pracowni Graficznej nr 6 prowadzonej przez prof. Andrzeja Węcławskiego i dra Mateusza Dąbrowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Na szczególną uwagę zasługuje koncept kinematograficzny o wyjątkowym połączeniu grafiki i dźwięku, autorstwa Ernesta Ziemianowicza, studenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (www.ernest.pdg.pl).

„GPW jest w trakcie nie tylko poszukiwania analogii między twórczością artystyczną a prowadzeniem działalności biznesowej w konkurencyjnym świecie, w tej wyrafinowanej domenie jaka jest rynek finansowy – te analogie są bowiem dość czytelne i oczywiste. GPW jest w trakcie poszukiwania korelacji między jakością kapitału intelektualnego, który jest niezbędny w biznesie, a wrażliwością na sztukę i kulturę, oraz czerpaniem z tych zasobów przez ten biznesowo zorientowany kapitał intelektualny” – mówi Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

Artyści z Pracowni nr 6 byli wyróżniani i nagradzani na wielu konkursach. Trochę dostojni, trochę zwyczajni, trochę dowcipni, trochę zawzięci, trochę „humorzaści”. Z powodzeniem wykorzystują media cyfrowe dla celów ekspresji sztuki, a każda praca stanowi interesujący efekt.

Prezentujemy najciekawsze prace spośród absolwentów, dyplomantów, studentów z Pracowni nr 6. Sylwetki, które poprzez swoją kreatywność i nowe spojrzenie na sztuki wizualne rozwijają talent, formułując własne postawy twórcze, idee plastyczne, za pomocą nowoczesnych form druku i łączenia ich z tradycyjnymi technikami graficznymi. Są to niekiedy projekty przestrzenne lub multimedialne, które z dumą zaprezentujemy 14 maja w gmachu Giełdy – przyznaje Mateusz Dąbrowski, absolwent warszawskiej ASP.

O godz. 00:00 ostatnie wejście dla zwiedzających.

Źródło: GPW