Nordea Polska TUnŻ przeprowadza renowację portfela UFK

W ramach realizacji strategii mającej na celu mającej udoskonalenie oferty Towarzystwa, 7 czerwca 2010r. do oferty Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie zostanie włączonych 16 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, a na początku września nastąpi wycofanie 8 UFK. Fundusze zostały wybrane po dokładnej analizie dotychczasowych wyników oraz prognoz rynku finansowego.

„Naszym celem jest stworzenie oferty produktów dobrze dopasowanych do potrzeb klientów. Chciałbym, aby klient Nordea mógł, w ramach swojego produktu ubezpieczeniowego, wybierać ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe spośród osiągających najlepsze wyniki i najlepiej zarządzanych funduszy na rynku.” – mówi Mariusz Sobiech, Prezes Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.  

Po dokładnej analizie dotychczasowych wyników oraz prognoz rynku finansowego, 6 września 2010r. z oferty Nordea zostaną wycofane:  

1. UFK Nordea – PKO/Credit Suisse Akcji

2. UFK Nordea – Amplico Akcji Plus

3. UFK Nordea – Fidelity Akcji Amerykańskich

4. UFK Nordea – Fidelity Akcji Europejskich

5. UFK Nordea – RMF Hedgingowy Akcji

6. UFK Nordea – Amplico Obligacji Plus

7. UFK Nordea – PKO/Credit Suisse Stabilnego Wzrostu

8. UFK Nordea – PKO/Credit Suisse Zrównoważony  

Wycofywane fundusze nie uzyskują  spodziewanych wyników inwestycyjnych. Nie cieszą się także popularnością wśród klientów Nordea.  

Jednocześnie już od 7 czerwca 2010 r. w ofercie Nordea znajdą się:

1. UFK Nordea – Noble Fund Akcji

2. UFK Nordea – Noble Fund MiŚ

3. UFK Nordea – Alior Selektywny

4. UFK Nordea – Alior Stabilnych Spółek

5. UFK Nordea – DWS Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus

6. UFK Nordea Akcji Małych I Średnich Spółek Europejskich

7. UFK Nordea – ING Środkowoeuropejski Średnich i Małych Spółek Plus

8. UFK Nordea – Idea Surowcowe Plus

9. UFK Nordea – DWS Gold

10. UFK Nordea – Noble Fund Skarbowy

11. UFK Nordea – Noble Fund Stabilnego Wzrostu Plus

12. UFK Nordea – Legg Mason Senior

13. UFK Nordea – Noble Fund Timingowy

14. UFK Nordea – Noble Fund Mieszany

15. UFK Nordea – DWS Zrównoważony Rynków Wschodzących

16. UFK Nordea – ING Mieszany Ochrony Kapitału 90

Są to fundusze uzyskujące w ostatnim czasie bardzo dobre wyniki inwestycyjne. W znacznej większości inwestują  one na rynku polskim.  

„Po ostatnim globalnym kryzysie wszyscy przekonaliśmy się jak istotna jest rola dywersyfikacji inwestycji oszczędności. Stąd wdrażana już od początku ubiegłego roku strategia Nordea ma na celu wzbogacenie oferty funduszy o różne klasy aktywów. Wprowadzaliśmy fundusze działające na różnych rynkach geograficznych, a także zarządzane w różny sposób. W ostatnim czasie zauważyliśmy także, że większość naszych klientów preferuje inwestycje skupiające się na rodzimym rynku. Dlatego we wprowadzanych UFK większość stanowią fundusze polskie. Dzięki temu nawet osoby wybierające wyłącznie polskie fundusze mają możliwość dywersyfikacji swojej inwestycji, a co za tym idzie uniezależnienia jej od gwałtownych zmian na rynkach finansowych.” – podsumowuje Mariusz Sobiech.

Renowacji ulega także pakiet pozostałych funduszy zawartych w produktach Nordea. Większość z nich została uzupełniona o ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe niedostępne do tej pory w konkretnych produktach. Szczegóły na stronie www.nordeapolska.pl

Źródło: Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.