NORD/LB Bank Polska otwiera Oddział Regionalny

NORD/LB Bank Polska obsługujący klientów korporacyjnych zdecydował się na otwarcie swojej kolejnej placówki w województwie pomorskim. „Nasza obecność w Trójmieście jest konsekwencją strategii Grupy NORD/LB budowania wiodącej pozycji w basenie Morza Bałtyckiego. Branża morska, w szczególności finansowanie budowy statków należą do kluczowych przemysłów obsługiwanych przez bank.” – powiedział Artur Tomaszewski, Członek Zarządu NORD/LB Bank Polska. „Wierzymy, iż jako specjalistyczny bank korporacyjny, koncentrujący się na wybranej grupie klientów oraz oferujący produkty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb, jesteśmy w stanie pomóc w dynamicznym rozwoju województwa poprzez wspieranie lokalnej przedsiębiorczości” – dodał Artur Tomaszewski

Głównym obszarem działalności Banku jest finansowanie projektów inwestycyjnych i kredytowanie bieżącej działalności firm. NORD/LB Bank Polska zajmuje się też finansowaniem transakcji handlu zagranicznego i bankową obsługą przedsiębiorstw. Tranzytowe położenie regionu sprzyja jego uczestnictwu w międzynarodowej współpracy i wymianie gospodarczej. Pomorze aktywnie kształtuje swoją współpracę międzynarodową, przede wszystkim z regionami państw sąsiadujących z Polską, w tym z państwami bałtyckimi, gdzie grupa NORD/LB posiada rozwiniętą sieć bankową.

Dyrektorem Regionu został Adam Zielonka, doświadczony menedżer i bankowiec, osoba o utrwalonej pozycji w środowisku pomorskich przedsiębiorców. Nowy Oddział Regionalny NORD/LB Bank Polska mieści się w Sopocie przy ulicy Haffnera 6.

„Z dużą przyjemnością podjąłem się powierzonej mi przez Zarząd NORD/LB misji rozwoju regionalnego biura banku. Jest to dla mnie duże wyzwanie i jednocześnie nowe doświadczenie zawodowe.” – powiedział Adam Zielonka, Dyrektor Regionalny drugiego po Poznaniu regionalnego oddziału banku NORD/LB w Polsce. „Wybraliśmy Miasto Sopot na siedzibę naszego biura gdyż jest dogodnym, centralnym punktem komunikacyjnym dla całego Trójmiasta” – dodał Zielonka.

W rankingu Centrum Badań Regionalnych w 2003 roku, w którym brało udział 839 polskich miast Trójmiasto zostało wysoko ocenione, ze względu na wysoką przedsiębiorczość regionu (duża liczba firm, poziom zatrudnienia, dochody ludności), dobry poziom infrastruktury (transport, wodociągi, kanalizacja), wysoką aktywność obywatelską oraz sprzyjanie rozwojowi biznesu. Znaczenie Regionu Trójmiejskiego wynika także ze współpracy z wieloma miastami partnerskimi, także z Niemiec i Skandynawii, opartej na kontaktach biznesowych, handlowych oraz kulturalnych. Także w ocenie Banku Trójmiasto uznane zostało za strategiczny region o dużym potencjale rozwoju. Wiąże się to też z ogólną strategią biznesową grupy NORD/LB, skupioną wokół Morza Bałtyckiego.