Nowa kampania reklamowa BRE Banku – 3 razy skuteczniej

To druga kampania telewizyjna BRE Banku i zarazem jedna z nielicznych na rynku, która koncentruje się wyłącznie na ofercie dla klientów korporacyjnych.
„Obecna pozycja BRE Banku wynika z jednej strony z bagażu historycznego, z drugiej zaś z ewolucji modelu biznesowego. Powstanie odrębnych marek dla bankowości detalicznej BRE Banku (mBank i MultiBank) spowodowało wyraźne rozdzielenie trzech brandów w percepcji odbiorców. Jest to model wyróżniający się na polskim rynku. To dopiero druga kampania telewizyjna w historii tego banku, co wynika z faktu, że na rynku B2C i B2B budowanie marek rządzi się innymi prawami. Na rynku instytucjonalnym ogromne znaczenie ma praca nad budowaniem i utrzymaniem relacji, nie tylko nad wskaźnikami znajomości marki” – mówi Paulina Rutkowska, zastępca dyrektora Departamentu Marketingu w BRE Banku.
Główne założenia kampanii to wzmocnienie wizerunku BRE Banku oraz zwrócenie uwagi na ofertę: odpowiadającą na potrzeby tych, którzy myślą o finansowaniu inwestycji ze środków unijnych. Niemniej ważnym celem jest też akwizycja nowych klientów. Stąd pomysł by bohaterami kampanii byli klienci Banku.
„W obecnej kampanii pokazujemy prawdziwe historie klientów BRE Banku – firm Aero i Decorglass, które dzięki wsparciu z Unii Europejskiej osiągnęły sukces na międzynarodowych rynkach. W kreacjach wystąpili prezesi tych firm na tle swoich przedsiębiorstw. Zarówno Aero, jak i Decorglass skorzystały ze środków unijnych oraz doradztwa BRE Banku w celu sfinalizowania swoich projektów. Poprzez ich wymierny sukces chcieliśmy pokazać skuteczność doradców BRE Banku. Stąd hasło kampanii: 3 razy skuteczniej”
„Zależy nam, by marka BRE Banku kojarzyła się zarówno ze stabilnością, wiarygodnością i zaufaniem, jak i wyróżniała się poprzez wartości budowane przez bezpośredni kontakt doradcy z klientem. Czyli poprzez relacje, kompetencje i innowacyjność. Mamy nadzieję, że nowa kampania stanie się pomocnym narzędziem dla doradców i ułatwi im efektywne pozyskiwanie nowych klientów” – dodaje Paulina Rutkowska.
„Jestem przekonany, że najlepszą reklamą instytucji finansowej są jej zadowoleni klienci”- mówi Krzysztof Gerlach, dyrektor Departamentu Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw. „Dlatego nasza kampania pokazuje prawdziwe inwestycje, które zostały zrealizowane ze środków unijnych przy wsparciu BRE Banku. Opiera się nie na deklaracjach, ale na autentycznych wynikach naszych działań. Jeśli więc nasi Klienci gotowi są stać się twarzą reklamy, to dla nas najlepsza rekomendacja” – dodaje.
Przekaz reklamowy opiera się na dwóch autentycznych historiach klientów BRE Banku, którzy zrealizowali plany biznesowe, otrzymując dofinansowanie swoich przedsięwzięć ze środków unijnych, z pomocą i udziałem doradców BRE Banku. Firma Decorglass z Działdowa dzięki wsparciu zakupiła nowe maszyny i stała się jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w swojej branży w Europie. Aero, producent zdobywającego coraz większą popularność niedrogiego, lekkiego samolotu szkolno-turystycznego AT-3, dzięki wsparciu ze środków UE zbudował nową halę produkcyjną. Oba projekty reklamowe wykorzystują zdjęcia dofinansowanych przedsięwzięć – widzimy 30% autentycznych przedmiotów i 70% hologramowego wyobrażenia.
Kampania adresowana jest do firm działających zarówno lokalnie, jak i do firm aktywnych na rynkach zagranicznych. Przedsiębiorcy, do których skierowany jest przekaz reklamowy, to głównie właściciele i współwłaściciele firm, główni księgowi, prezesi, managerowie i dyrektorzy finansowi – słowem wszystkie osoby, które mają lub mogą mieć wpływ na decyzję, z jakim bankiem będzie współpracowało przedsiębiorstwo. Główny komunikat kampanii został oparty na wynikach analiz, które jednoznacznie wskazują zwiększający się popyt na kredyty finansujące projekty unijne ze strony dużych przedsiębiorstw i z sektora MSP. Najprawdopodobniej do 2013 roku banki udzielą kredytów na finansowanie projektów unijnych o wartości ponad 60 mld zł. Z badań IBnGR wynika, że niemal 40% przedsiębiorstw jest zainteresowanych pozyskaniem funduszy strukturalnych.
W swoich działaniach reklamowych BRE Bank wykorzystuje claim: Wyróżniają nas ludzie.
„Użycie tego motywu nie jest przypadkowe” – mówi Gerlach. „Ludzie stoją bowiem za wynikami firmy. To dzięki naszym pracownikom możemy dziś szczycić się trzykrotnie wyższą skutecznością w pozyskiwaniu dofinansowania inwestycji z funduszy unijnych[*]”.
Głównym medium wykorzystanym w kampanii jest telewizja. Spoty reklamowe BRE Banku pojawią się w: TVN 24, TVN CNBC, TVN TURBO i TVN Style.
Mediami uzupełniającymi kampanii są prasa oraz Internet. Reklamy pojawią się w dziennikach: Gazeta Wyborcza, Dziennik, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Puls Biznesu, w magazynach: Forbes, Manager Magazyn, Businessman, Gazeta MSP, oraz tygodnikach opinii: Polityka, Przekrój, Forum, Newsweek, Wprost.
Wykorzystanie Internetu ma na celu zachęcenie przedsiębiorców do zapoznania się z ofertą banku i kontaktu z doradcą za pomocą portalu www.brebank.pl. Na potrzeby kampanii został również przygotowany specjalny Landing Page, na który użytkownik trafi po kliknięciu w którąkolwiek z form reklamowych publikowanych w Internecie. Na Landing Page prezentujemy także reklamę telewizyjną, która pokazuje, jak dużo osiągnęli nasi Klienci dzięki profesjonalnemu doradztwu BRE Banku.
Dodatkowo, hasła wykorzystywane w kampanii zostaną również wykorzystane jako treści linków sponsorowanych emitowanych w wyszukiwarkach.
Media plan internetowy wykorzystuje zarówno witryny branżowe, adresowane do właścicieli firm lub osób pełniących w nich ważne funkcje – m.in.: gofin.pl, Pit.pl, Vat.pl, gazeta-msp.pl, gazetaprawna.pl, Podatki.pl, mspmoney.pl, Money.pl i Bankier.pl – jak i media elektroniczne, nastawione na bardziej masowego odbiorcę: Gazeta.pl, Onet.pl, wp.pl.
Wsparciem kampanii w placówkach banku będą:
ulotki
standy
plakaty
reklama wielkoformatowa na fasadach wybranych oddziałów
reklama w witrynach okiennych wybranych biur korporacyjnych
Kampania potrwa do końca grudnia. Autorem kreacji jest Agencja Red8 Communication Group, media tradycyjne planował Dom Mediowy MPG, kreacje internetowe przygotowała firma Unlimited, a zakup mediów internetowych należał do Media Contacts.
[*] Wg danych podanych przez PARP w kwietniu 2007 r. w ostatniej rundzie aplikacyjnej działania 2.2.1 SPO WKP spośród ponad 2800 wniosków, które wpłynęły do PARP, do dofinansowania zostały zakwalifikowane 224 wnioski (ok. 8% wszystkich złożonych). Spośród przedsiębiorstw, które złożyły wnioski we współpracy z BRE Bankiem do dofinansowania zostało zakwalifikowane 24% wniosków.