Nowe funkcje w systemie bankowości internetowej Raiffeisen Banku

Możliwość zmiany numeru PIN do kart, wyszukiwarka transakcji, lista odrzuconych płatności czy możliwość zastrzegania kart to nowe funkcje, jakie oferuje system bankowości internetowej Raiffeisen Bank Polska.

Sfera elektroniczna to coraz częściej podstawowe miejsce kontaktu klienta z jego bankiem. Raiffeisen Bank Polska rozwijając bankowość mobilną, pracuje również nad udoskonalaniem systemu bankowości internetowej, z którego korzysta na co dzień ponad 53 tys. klientów indywidualnych i firm mikro.

Najnowsza wprowadzona do niego funkcja to możliwość zmiany numeru PIN do kart debetowych i kredytowych. Możliwe jest zarówno nadanie numeru PIN nowej karcie bezpośrednio po jej aktywacji, bez konieczności oczekiwania na przesyłkę z banku zawierającą PIN, jak i zmiana numeru na karcie już go posiadającej. Usługa jest bezpłatna, korzystać z niej mogą posiadacze kart wydanych w technologii EMV (z mikroprocesorem).

Do najciekawszych rozwiązań wprowadzonych ostatnio w bankowości internetowej Raiffeisena należą również:

Dla klientów bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen oraz Premium Banking stworzono specjalne serwisy z nową szatą graficzną.

„Przed dwoma laty wprowadziliśmy nową wersję systemu bankowości internetowej, która niedawno przeszła kolejne zmiany zwiększające użyteczność i komfort korzystania. Zastosowane przez bank rozwiązania charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, dzięki czemu bardzo wysoko plasujemy się w rankingach najpewniejszych pod tym względem banków. Wprowadzamy kolejne odsłony serwisów dla różnych profili klientów” – powiedział Mariusz Gliński, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Raiffeisen Bank Polska.

Wszystkie wprowadzone ostatnio zmiany dostępne są również w aplikacji R-Quick, przygotowanej specjalnie dla klientów korzystających z wolniejszych łączy internetowych lub modemów GSM, obniżając koszty i przyspieszając wykonywanie transakcji. R-Quick to bezpieczna aplikacja instalowana na pulpicie komputera, łącząca się bezpośrednio z serwerem banku, co zabezpiecza klienta przed większością zagrożeń wynikających z wykorzystywania przeglądarki internetowej. 

Źródło: Raiffeisen Bank Polska