Deutsche Bank PBC S.A. wdraża w systemie bankowości internetowej db easyNET nowe funkcjonalności zapewniające jeszcze większe bezpieczeństwo korzystania z aplikacji oraz wprowadzające dodatkowe ułatwienia i usługi dla klientów indywidualnych oraz małych firm.
Większe bezpieczeństwo w korzystaniu z systemu bankowości internetowej db easyNET, zapewniają:
Klawiatura wirtualna – pozwala zapobiec ewentualnemu działaniu na danym komputerze złośliwych programów, przechwytujących znaki wpisywane z klawiatury komputera.
Tego typu funkcjonalność jest szczególnie ważna w przypadku komputerów ogólnodostępnych, z których korzysta duża liczba użytkowników. Klawiatura wirtualna jest dostępna przy logowaniu się do systemu db easyNET oraz zatwierdzaniu transakcji kodami autoryzacyjnymi.
Dynamicznie generowane kody graficzne – występują w procesie zatwierdzania transakcji, wskazując pola na karcie kodów autoryzacji TAN, z których należy przepisać odpowiednie kody w celu autoryzacji realizowanego zlecenia. To kolejny element z zakresu bezpieczeństwa, który chroni przed oprogramowaniem potrafiącym odczytać wartości z ekranu w przypadku standardowego zapisu znaków.
Dla Użytkowników systemu db easyNET została przygotowana prezentacja opisująca działanie klawiatury wirtualnej. Jest ona dostępna na stronach internetowych banku: http://www.deutsche-bank-pbc.pl/prez_klaw_wirt.html.
Ponadto system db easyNET został wyposażony w następujące funkcjonalności i ułatwienia w dokonywaniu transakcji:
Przelewy SORBNET – funkcja ta pozwala na dokonywanie błyskwicznych przelewów w PLN do innego banku w Polsce, niezależnie od kwoty operacji, co jest szczególnie użyteczne w przypadku bardzo pilnych płatności.
Niemiecka wersja językowa db easyNET – dotychczas system dostępny był w wersji polskiej i angielskiej.
Import – eksport listy kontrahentów i szablonów – funkcjonalność szczególnie przydatna w przypadku współwłasności rachunków, ponieważ zapewnia możliwość aktualizacji bazy kontrahentów i szablonów pomiędzy współwłaścicielami przy jednoczesnym utrzymaniu możliwości posiadania odrębnych baz kontrahentów na poziomie każdego współwłaściciela.
W najbliższym czasie bank planuje rozbudowę systemu o kolejne funkcjonalności, m.in.:
- wyciągi elektroniczne w formacie PDF z rachunków bieżących,
- szczegóły zablokowanych środków – dzięki tej funkcjonalności, Klient będzie mógł sprawdzić przyczynę blokady środków na jego rachunku np. z tytułu autoryzacji płatności kartą debetową lub wypłaty w bankomacie,
- obsługę zleceń giełdowych poprzez integrację przepływów między rachunkiem maklerskim Klienta a rachunkiem bieżącym w Banku.
Komentarz
Paweł Burkiewicz, Dyrektor Centrum Rozwoju Produktów Private & Business Banking
Przyszłość aplikacji bankowości elektronicznej w Deutsche Bank PBC to ciągły rozwój, udoskonalanie i zapewnianie serwisu przyjaznego użytkownikowi. Zakres kolejnych etapów rozwoju systemu jest w dużej mierze nakreślany przez samych Klientów naszego Banku, korzystających z bankowości internetowej, wśród których regularnie przeprowadzamy ankiety, aby jeszcze lepiej poznać ich potrzeby.
Równolegle prowadzimy intensywne prace nad rozwojem zarówno aplikacji dla Klientów indywidualnych i małych firm (db easyNET), jak również nad zdecydowanie bardziej rozbudowanymi funkcjonalnalnie aplikacjami dla większych firm (db powerNET). System db powerNET w najbliższych miesiącach zostanie wyposażony o kolejne udogodnienia i nowe funkcjonalności takie jak przelewy SORBNET, e-wyciągi, paczkowanie poleceń zapłaty czy masowe płatności wychodzące.
Naszą ambicją jest ciągłe doskonalenie systemów bankowości internetowej, ponieważ to one są w dużej mierze dla Klienta wizytówką Banku i muszą pracować efektywnie, być ergonomiczne i zapewniać Klientom komfort korzystania z naszej oferty.
Źródło: Deutsche Bank PBC