Obligacje BZ WBK

Subskrypcja obligacji zostanie przeprowadzona za pośrednictwem placówek Domu Maklerskiego BZWBK znajdujących się w większości oddziałów naszego banku oraz przez internet. Spodziewamy się, że emisja pierwszej serii obligacji nastąpi w listopadzie br.

W ramach Programu Emisyjnego Bank może zaoferować klientom obligacje zwykłe o łącznej wartości nominalnej 600 milionów złotych, w kilku seriach. Obligacje BZWBK będą dyskontowymi papierami wartościowymi, co oznacza, że będą oferowane poniżej wartości nominalnej. Zapadalność poszczególnych serii obligacji wynosić będzie dziewięć lub dwanaście miesięcy. Obligacje zaoferowane w ramach I Programu Emisyjnego Obligacji Lokacyjnych zostaną wykupione nie później niż 31 grudnia 2003 roku.

W opinii specjalistów Banku Zachodniego WBK, osoby fizyczne, które kupią obligacje w publicznej subskrypcji lub na rynku CeTO, i zdecydują się na ich sprzedaż na tym rynku przed terminem ich wykupu, uzyskają dochód, który w świetle obowiązującego prawa jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych. Bank będzie zmierzał do zawarcia umowy z jednym lub wieloma podmiotami, które zobowiązane będą do odkupu obligacji danej serii, na rynku CeTO, w dacie i po cenie, które podane zostaną do wiadomości inwestorów przed rozpoczęciem zapisów na obligacje tej serii.

Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem, który emituje obligacje lokacyjne na rynku publicznym, co po raz kolejny potwierdza jego strategię – banku nowoczesnego, dającego klientom możliwość inwestowania w instrumenty finansowe dające satysfakcjonującą stopę zwrotu. Obligacje lokacyjne BZWBK SA, w odróżnieniu na przykład od tradycyjnych lokat bankowych, mogą być przedmiotem obrotu i pozwolą uzyskać większy, pewny i z góry określony dochód, który po spełnieniu określonych wymogów może być dochodem zwolnionym z podatku dochodowego dla osób fizycznych.