PKO BP wprowadził karty debetowe dla dzieci poniżej 13. roku życia

Do tej pory bank oferował maluchom niespersonalizowane karty przedpłacone. Teraz zastąpił je kartami debetowymi, ale w praktyce mechanizm ich działania jest podobny do karty przedpłaconej. Żeby dziecko mogło dokonać płatności, najpierw trzeba zasilić rachunek techniczny karty.

PKO BP wprowadził karty dla dzieci w 2014 roku. Były to karty niespersonalizowane, czyli na awersie nie miały nadrukowanego nazwiska właściciela. Plastiki te zostały właśnie zastąpione kartami debetowymi spersonalizowanymi. Nie zmienił się jednak mechanizm działania – karta ma swój rachunek techniczny, którzy trzeba najpierw zasilić środkami.

PKO BP

Karta debetowa PKO Junior wydawana jest na wniosek rodzica (który musi posiadać dowolny ROR w PKO Banku Polskim) i jest przypisana do specjalnego rachunku karty. Zasilenia można dokonać w serwisie iPKO w aplikacji rodzica, w aplikacji IKO, we wpłatomacie,  przelewem z dowolnego banku, a także wpłatą gotówkową na rachunek karty w placówce PKO Banku Polskiego.

Wydanie i wznowienie karty kosztuje 15 zł. Karta PKO Junior może mieć postać tradycyjną lub zostać wydana w formie naklejki zbliżeniowej. Umożliwia dokonywanie płatności w sklepach, w tym także zbliżeniowych, płatności w intrenecie oraz wypłat gotówki z bankomatów (tylko karty plastikowe).

Karty plastikowe PKO Junior oraz naklejki są wydawane na 2 lata i automatycznie wznawiane do ukończenia przez dziecko 13 lat. Zarządza nią rodzic, który w serwisie transakcyjnym iPKO, aplikacji mobilnej IKO, poprzez call center może kartę aktywować, zasilić, zastrzec, nadać lub zmienić PIN, zmienić limity czy sprawdzić historię transakcji. Dziecko w serwisie internetowym PKO Junior może mieć też udostępnioną informację o stanie środków na koncie karty.

WB/PKO BP