PKO BP zdobył tytuł Złotego Mecenasa

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyznała PKO Bankowi Polskiemu tytuł Złotego Mecenasa. Jest to wyraz uznania dla prowadzonej przez bank działalności charytatywnej i edukacyjnej.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, popularyzując nauczanie Jana Pawła II, finansuje stypendia naukowe dla ubogiej, zdolnej młodzieży ze wsi i mniejszych miasteczek, zwłaszcza z terenów zaniedbanych gospodarczo i ekonomicznie. PKO Bank Polski od początku powstania fundacji wspiera ją finansowo.

– Działalność na rzecz rozwoju edukacji w Polsce wynika z misji naszego banku. Chętnie angażujemy się w przedsięwzięcia mające na celu pomoc młodym ludziom, którym warunki materialne uniemożliwiają dalszą naukę – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Podczas uroczystej gali Nagród TOTUS, która odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie, prezes banku odebrał statuetkę „Złotego Mecenasa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia” z rąk kardynała Kazimierza Nycza.

Będąc firmą społecznie odpowiedzialną  PKO Bank Polski angażuje się m.in. w działania związane z doraźną pomocą przy ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia (Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa) oraz przedsięwzięcia edukacyjne. Oprócz Szkolnych Kas Oszczędności prowadzi autorski program edukacyjny wprowadzający najmłodszych w świat finansów, bankowości i przedsiębiorczości. Przyznaje nagrody zwycięzcom olimpiad z wiedzy o Polsce i świecie. Finansuje konferencje i sympozja naukowe oraz  wielkie ogólnopolskie kampanie, jak „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wspiera Stowarzyszenie Siemacha, które w różnych miejscach w Polsce prowadzi placówki opiekuńczo-wychowawcze. Młodzi ludzie w trudnej sytuacji znajdują w nich pomoc i opiekę. Na początku października Donald Tusk,  Premier RP, wręczył Fundacji PKO Banku Polskiego symboliczną „kostkę z podwórka”, którą Siemacha przyznaje osobom i instytucjom od lat wspierającym stowarzyszenie.

PKO Bank Polski przekazuje rocznie na cele charytatywne około 4,5 mln złotych. Pozwala to realizować ponad tysiąc projektów prospołecznych z zakresu: edukacji, sportu, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz tzw. sponsoringu społecznego.

Za podejmowane działania PKO Bank Polski również w tym roku otrzymał tytuł „Dobroczyńcy Roku” przyznawany przez Akademię  Rozwoju Filantropii.

Źródło: PKO Bank Polski