„Płatności telefonem” zrewolucjonizują rynek

„Jesteśmy świadkami otwarcia nowego rozdziału w rozwoju usług telefonii komórkowej – powiedział Adam Glapiński, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A. – To jest doskonały moment na wprowadzenie tej usługi – stajemy się coraz bardziej wyedukowanym społeczeństwem, dynamicznie wzrasta poziom naszego PKB. Jestem przekonany, ze mobilne płatności to usługa, która przyczyni się do rozwoju biznesu w Polsce, bowiem każde ułatwienie w przepływie środków finansowych, towarów i usług powoduje rozwój oraz pozytywnie wpływa na wzrost gospodarczy. Uczestnictwo w tym projekcie niesie za sobą zarówno korzyści wizerunkowe, jak i finansowe”

„Nasza oferta jest alternatywnym systemem płatniczym, który został stworzony w odpowiedzi na nowe potrzeby użytkowników, wynikające z ich rosnącej mobilności – podkreślił Dariusz Boduch, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów i Usług Polkomtel S.A. – Usługa umożliwia dokonanie płatności za pomocą telefonów komórkowych, podobnie jak przy użyciu kart płatniczych. Transakcje mogą być realizowane zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak i przez Internet”

System zapewnia obsługę wszystkich istniejących na rynku modeli telefonów komórkowych. Jego wdrożenie jest dzięki temu tanie i nie wymaga od użytkowników ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wykorzystanie najnowszej technologii NFC (near fields communication), zaprojektowanej pod kątem obsługi mobilnych płatności, gwarantuje bezpieczeństwo oraz szybkość realizacji transakcji. Początkowo usługa „zapłaty telefonem” będzie dostępna przede wszystkim na rynku mikropłatności, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone.

„Mamy ambitne plany – powiedział Henryk Kułakowski, Prezes Zarządu mPay S.A. – Naszym celem jest ustanowienie standardu w zakresie płatności mobilnych na rynku masowym we współpracy z operatorami telefonii komórkowej oraz bankami. Potencjał rozwoju usługi w zakresie oferowania szerokiej gamy produktów finansowych jest ogromny – zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych”

Zgodnie z prognozami, w ciągu następnych pięciu lat z usługi będzie korzystać około 9 milionów użytkowników telefonów komórkowych.