Prawie pół miliona wniosków w Programie 500+ za pomocą bankowości elektronicznej

Tylko w ciągu jednego miesiąca za pomocą bankowości elektronicznej złożonych zostało blisko pół miliona wniosków (469 035). To ponad 95% wszystkich wniosków, które beneficjenci złożyli drogą elektroniczną i 30% wszystkich wniosków złożonych od 1 sierpnia.

W sierpniu bieżącego roku trwa nabór nowych wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego z Programu 500+. Wnioski te należy składać każdego roku.

Blisko roczna praktyka składania i obsługi wniosków pokazała, że bankowość elektroniczna cieszy się dużym zaufaniem wśród beneficjentów Programu i stanowi bardzo istotny element infrastruktury pozwalającej na szybki i bezpieczny kontakt z administracją państwową. Udział wniosków składanych za jej pośrednictwem w bieżącym okresie znacząco wzrósł w porównaniu do pierwszego naboru, w którym do 12.01.2017 łącznie drogą elektroniczną złożonych zostało około 20% wszystkich wniosków.

Nowy okres świadczeniowy z Programu 500+ będzie obowiązywał od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje aktualnym świadczeniobiorcom zachowanie ciągłości w wypłacie świadczeń. Wnioski o świadczenia wychowawcze składać można osobiście, listownie lub online poprzez jeden z czterech kanałów: bankowość elektroniczną, ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz Profil Zaufany.

Banki, które umożliwiają składanie wniosku o 500+ przez swoje serwisy to:

    1. Alior Bank SA,
    2. Bank BGŻ BNP Paribas SA,
    3. Bank Handlowy w Warszawie SA (przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS),
    4. Bank Millennium SA,
    5. Bank Ochrony Środowiska SA (przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS),
    6. Bank Pekao SA,
    7. Bank Pocztowy SA,
    8. Bank Polskiej Spółdzielczości SA,
    9. Bank Zachodni WBK SA,
    10. Credit Agricole Bank Polska SA,
    11. Euro Bank SA,
    12. Getin Noble Bank SA,
    13. ING Bank Śląski SA,
    14. mBank SA,
    15. Nest Bank S.A.,
    16. PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo),
    17. Plus Bank SA,
    18. Raiffeisen Bank Polska SA,
    19. SGB-Bank SA.

    Źródło: Związek Banków Polskich