Provident zaangażuje się w realizację wytycznych ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju

Provident Polska znalazł się w gronie firm zaproszonych przez Ministerstwo Rozwoju do współpracy w zakresie wdrażania w Polsce celów zrównoważonego rozwoju, wskazanych w Rezolucji ONZ Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.


Wczoraj w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja z udziałem wiceministra Jerzego Kwiecińskiego, dyrektora generalnego Global Compact Network Poland Kamila Wyszkowskiego oraz prezesów i członków zarządu ok. 50 firm i organizacji, dla których jednym z priorytetów w codziennej działalności jest dbałość o społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zrównoważony rozwój. W imieniu Provident Polska uczestniczyły w niej Katarzyna Szerling, członek zarządu oraz Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. CSR.

 

Provident Polska od wielu lat angażuje się w działania z obszaru CSR. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jako firma wpływamy na otoczenie, w którym działamy i chcemy świadomie ten wpływ kształtować, wyznaczając sobie konkretne cele i kierunki działań. Wytyczne ONZ z tym zakresie są dla nas nieocenioną pomocą, podobnie jak możliwość współpracy i wymiany dobrych praktyk z innymi firmami oraz organami administracji publicznej podkreśla Małgorzata Domaszewicz.

 

Uczestnicy wczorajszego spotkania zostali sygnatariuszami Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju. To inicjatywa Ministerstwa Rozwoju, które jest odpowiedzialne w naszym kraju za wdrożenie Agendy 2030. Dokument wskazuje, w jakim kierunku powinny podążać państwa w zakresie kształtowania polityki rozwoju, by zapewnić sobie spójność społeczną i gospodarczą.

 

Do partnerstwa pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a przedstawicielami świata biznesu na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju przystąpiło 51 podmiotów. Każdy z nich wskazał swoje zobowiązanie w zakresie realizacji jednego z celów zrównoważonego rozwoju. Provident Polska zgłosił program wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam jako przykład realizacji celu Mniej nierówności. W ramach projektu, dzięki pomocy materialnej ze strony spółki, a także zaangażowaniu pracowników i doradców współpracujących z firmą, realizowanych jest wiele lokalnych działań na rzecz placówek, które tego wsparcia potrzebują, m.in. domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej czy ośrodków kultury z niewielkich miast i wsi.

 

Ministerstwo Rozwoju podkreśla, że inicjatywa partnerstw ta jest otwarta dla wszystkich firm, zainteresowanych realizacją idei zrównoważonego rozwoju. Kluczowym czynnikiem dla osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju jest bowiem partnerska współpraca całej administracji publicznej i wszystkich zainteresowanych stron, w tym świata biznesu i nauki, partnerów społeczno-gospodarczych, a także budowania partnerstw na rzecz wspólnych inicjatyw.


dostarczył infoWire.pl