Przekazy pieniężne w PAF

Polska Agencja Finansowa i KASA Usług Finansowych, należące do Polskiej Sieci Opłat Sp. z o.o. to pierwsze w naszym kraju punkty kasowe, które oferują tego typu usługę. Wcześniej, szybki przekaz pieniężny możliwy był tylko na poczcie. 250 punktów kasowych PAFu i 60 KAS Usług Finansowych pozwala przesłać pieniądze do każdego miejsca w Polsce. Do końca roku powstanie 200 nowych punktów.

Rozpoczęły się rozmowy Polskiej Agencji Finansowej z firmami, które świadczą usługi przekazów pieniężnych za granicą. Współpraca z nimi umożliwi przesyłanie środków finansowych do lub od osób mieszkających poza naszym krajem. Czas oczekiwania wyniesie wówczas od 24 do 48 godzin.

Polska Agencja Finansowa i KASA Usług Finansowych to również tańsze opłaty rachunków za gaz, czynsz czy światło. Pomysł na stworzenie Polskiej Agencji Finansowej i założenie punktów kasowych dostarczyły dobrze znane agencje banku PKO BP. Banki, kiedy zorientowały się, jakie kwoty są przesyłane przez punkty kasowe, rozpoczęły pracę nad własnymi systemami agencji finansowych.

Polska Agencja Finansowa i KASA Usług Finansowych ma podpisaną umowę z Bankiem Reiffeisen, BRE Bankiem, Citibankiem i Bankiem Pocztowym na realizację płatności masowych.

Polska Agencja Finansowa zaczęła również otwierać KASY Usług Finansowych. Lokalizowane są w miejscach, gdzie uruchomienie standardowego punktu PAF nie zawsze jest opłacalne. Są to zazwyczaj miejscowości poniżej 10 tys. mieszkańców oraz dzielnice większych miast, gdzie nie ma miejsca na tradycyjny punkt PAF.

Różnica między „PAFem” a „KASAmi” tkwi również w ofercie dla franczyzobiorców. Kasy Usług Finansowych są tańszą inwestycją. Zamiast 7 tysięcy wystarczy zapłacić 1500 zł by móc przyjmować opłaty rachunków. Kasa mieści się w sklepie, bądź lokalu, w którym jest już prowadzona działalność. Koszty inwestycji związane są wówczas tylko z zakupem komputera, kasetki na pieniądze i obrandowaniem punktu.

PAF i KASA Usług Finansowych cechuje podobny zakres usług finansowych. Oprócz możliwości opłacenia rachunków oraz dokonywania przelewów, oferta finansowa obejmuje kredyty konsumpcyjne. Górna kwota wynosi 30 tys. zł.

Dodatkowo, punkty kasowe Polskiej Agencji Finansowej mają do zaoferowania usługę VIP.
Skierowana jest ona przede wszystkim do właścicieli sklepów lub innych punktów usługowych, którzy borykają się z wysoką prowizją pobieraną przez banki. Polska Agencja Finansowa może codzienne utargi klientów VIP przyjąć, a następnie przekazać na wskazany rachunek bankowy z niższą wynegocjowaną prowizją.

– Chcemy mieć solidne podstawy do rozwoju sieci PAF i KASA Usług Finansowych, dlatego cały czas pracujemy na skonstruowaniu najlepszych usług i produktów finansowych dla klientów. Zależy nam by zasięg PAF i KASA Usług Finansowych był jak najszerszy dlatego wciąż rozwijamy obie sieci. Na koniec roku chcemy mieć w sumie 450 punktów kasowych PAF i KASA. Już teraz w każdym mieście poza punktami stricte kasowymi, zaczynamy otwierać punkty kilkustanowiskowe, z szerszą ofertą produktów bankowych. Takich punktów ma być do końca roku 20. – mówi Grzegorz Ignatowicz, Członek Zarządu Polskiej Sieci Opłat, właściciela marki PAF i KASA Usług Finansowych.