Przybywa absolwentów Klasy BGŻ

Po raz czwarty w Warszawie i po raz pierwszy we Wrocławiu – tegoroczni maturzyści, uczniowie Klas BGŻ opuszczą mury własnych liceów. Ponownie z najlepszymi wynikami w swoich szkołach.

Do egzaminu dojrzałości stanęli wszyscy uczniowie Klasy BGŻ w VII L.O. im. Juliusza Słowackiego w Warszawie oraz XIV L.O. im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

– Jesteśmy dumni z uczniów Klasy BGŻ. W warszawskim liceum wszyscy otrzymali świadectwo końcowe z „czerwonym paskiem”, a średnia ich ocen sięgnęła 4,94! – powiedziała Małgorzata Zdzienicka–Grabarz, prezes Zarządu Fundacji BGŻ.

Wszyscy abiturienci Klasy BGŻ chcą kontynuować naukę na studiach wyższych. Uczniowie z L.O. im. Słowackiego wybierają głównie kierunki związane z finansami, rachunkowością i prawem. Wrocławscy maturzyści preferują studia na Politechnice Wrocławskiej Popularnością cieszą się także studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Wojskowej Akademii Technicznej, czy Akademii Medycznej. Kilku absolwentów Klasy BGŻ planuje związać swoją przyszłość z dziennikarstwem, psychologią lub informatyką.

Klasa BGŻ to autorski projekt Banku BGŻ przeznaczony dla najlepszych uczniów, pochodzących z niezamożnych środowisk z małych miast i wsi. Obecnie projekt prowadzony jest w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku (Muzyczna Klasa BGŻ) i – od września 2008 r. – również w Krakowie. Aktualnie bierze w nim udział 156 uczniów. We wrześniu br. w III LO m im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni powstanie nowa Klasa BGŻ. Fundacja BGŻ finansuje wszelkie koszty związane z pobytem w szkole i internacie. Roczny koszt utrzymania ucznia to ok. 10 tys. zł.

Za konsekwentne i długofalowe zaangażowanie w projekty społeczno-edukacyjne, w tym szczególnie autorski projekt Klasa BGŻ, Bank BGŻ otrzymał m.in. prestiżowy tytuł „Dobroczyńcy Roku” przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”. Więcej informacji można znaleźć na www.bgz.pl.

Źródło: Bank BGŻ