Revolut przekracza próg 50 milionów klientów na świecie

Revolut, globalna firma technologiczno-finansowa i europejski bank, gdzie konto ma ponad 4 miliony polskich klientów, ogłosił, że z aplikacji Revolut korzysta już globalnie ponad 50 milionów klientów – to więcej niż liczba mieszkańców Polski!  

Firma osiągnęła kamień milowy w postaci 50 milionów klientów przy dużej dynamice wzrostu. W 2024 roku do Revolut dołączyło ponad 10 milionów nowych klientów i stał się on najczęściej pobieraną aplikacją finansową w Europie. To wyjątkowy rok. W 2024 r. Revolut uzyskał wycenę na poziomie 45 mld $, otrzymał licencję bankową z ograniczeniami w Wielkiej Brytanii od brytyjskiego regulatora PRA i ogłosił, że przychody Grupy Revolut w 2023 r. przekroczyły 2,2 mld $, przy rekordowym zysku przed opodatkowaniem na poziomie 545 mln $.

Plany Revolut są nie mniej ambitne. Firma chce kontynuować wzrost bazy klientów w kierunku kolejnego kamienia milowego na poziomie 100 milionów klientów. Jednocześnie, zamierza wdrażać kolejne innowacje, produkty i usługi, tak by stać się dla swoich klientów bankiem pierwszego wyboru.

“Revolut istnieje po to, by uprościć świat finansów, dla wszystkich i wszędzie. W tym roku udało nam się bardzo przyspieszyć tempo, w jakim tworzymy i udostępniamy klientom nowe produkty. Dzięki temu, przynosimy na rynek pożyteczne innowacje i zmieniamy go na lepsze. Lista usług finansowych, które wciąż czekają, aż ktoś je usprawni jest długa – widzimy w tym dużą okazję rynkową dla siebie i dla naszych klientów” – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

2024 r. był przełomowy także w Polsce. Revolut przekroczył nad Wisłą próg 4 milionów klientów i utrzymał tempo wzrostu na poziomie 1 milion nowych klientów rocznie. W przyszłym roku chce mieć 5 milionów klientów w Polsce. Hitem w 2024 r. było dodanie w aplikacji Revolut usług telekomunikacyjnych, przesyłu danych i cyfrowych kart eSIM. Podczas letnich podróży Polacy wykupili 50 tys. pakietów przesyłu danych. Choć Revolut sprawdza się w podróży, Polacy większość transakcji wykonują nim w Polsce ( 58% w III kw. 2024). Jest także najczęściej pobieraną aplikacją finansową nad Wisłą (od 2023 r.), niezależnie od pory roku lub miesiąca (nie tylko w sezonie turystycznym). Jak to możliwe?

Revolut oferuje produkty, których nie ma lub są rzadkością na polskim rynku: jednorazową kartę wirtualną (do bezpiecznych zakupów w sieci), bezpłatny Express Elixir (PLN), przelewy SEPA Instant (EUR), usługi Robo-Advisor (półautomatyczne zarządzanie portfelem inwestycyjnym), wygodny handel ułamkowymi akcjami, ETF-ami, złotem, obligacjami (z Revolut inwestuje już 290 tys. polskich klientów). Przydaje się też gospodarstwom domowym, które stawiają czoła rosnącym kosztom życia (inflacja 5% r/r w październiku).

Z kont wspólnych Revolut, do zarządzania budżetem domowym i współdzielenia wydatków, korzysta już w Polsce 28 tys. klientów (+115% w b.r.)  Ponad 134 tys. polskich rodziców i dzieci używa konta, apki i kart <18  (+58% w b.r.) do edukacji finansowej. Z Revolut korzystają też oszczędzający (w PLN i EUR). Środki, które Polacy deponują przez aplikację Revolut wyniosły 1,2 mld EUR w czerwcu 2024 r. (+27% w I półroczu 2024 r.). Europejski Revolut Bank ma pełną licencję bankową i jest regulowany bezpośrednio przez Europejski Bank Centralny i Bank Litwy (bank ma ponad 34 mln klientów w Europie).

Co dalej? Revolut uruchamia nowe banki (uzyskał licencje bankowe w Wielkiej Brytanii i Meksyku) i zakłada oddziały banku Revolut Bank UAB w krajach UE (działają już m.in. w Irlandii, Francji, Hiszpanii i Holandii). Revolut Bank UAB planuje też ekspansję klasycznych produktów bankowych (kredyty, depozyty) i usług dla firm (Revolut Pay, Reader, Terminal) w EU. Revolut integruje się także z lokalnymi systemami płatności (Bizum w Hiszpanii, iDEAL i Tikkie w Holandii, a wczoraj z BLIK w Polsce).

Źródło: Revolut.