Revolut wprowadza wspólne sejfy do organizacji zrzutek i pracuje nad aplikacją dla dzieci

Revolut wprowadza nową funkcję do swoich sejfów (Vaults). Użytkownicy aplikacji od teraz będą mogli organizować wspólne zrzutki ze znajomymi czy rodziną na z góry określone cele. Fintech zapowiada też garść nowości, m.in. aplikację dla dzieci.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, użytkownicy będą mogli wpłacać do sejfów zaokrąglone końcówki transakcji, ustawiać automatyczne powtarzające się płatności lub dokonywać jednorazowych wpłat. Według fintechu, nowa funkcja może spodobać się na przykład parom, które nie chcą korzystać z tradycyjnych, wspólnych rachunków bankowych.

Sejfy (Vault) w Revolucie pojawiły się w kwietniu 2018 r. Do tej pory z rozwiązania mogli korzystać tylko właściciele skrytek. Od momentu wprowadzenia ich do oferty użytkownicy założyli ponad 1 milion sejfów oszczędzając na nich łącznie ponad 360 milionów zł. Jak podaje Revolut, każdego dnia zakładanych jest około 3000 nowych sejfów na przeróżne cele, marzenia i potrzeby. Najczęściej nadawanymi nazwami sejfów w Europie są “savings” (70 tys.), “holidays” (60 tys.) i “car” (10 tys.), a w Polsce “wakacje” (5600 sejfów). Walutami, w których użytkownicy najczęściej oszczędzają w Sejfach Vault, są euro (EUR), brytyjskie funty (GBP), franki szwajcarskie (CHF) oraz bitcoiny (BTC).

– Po sukcesie Sejfów Vault, otrzymaliśmy tysiące pytań przez czat pomocy w aplikacji Revolut, na internetowym forum naszej społeczności użytkowników i mediach społecznościowych o dalszy rozwój tej usługi – mówi cytowany w komunikacie prasowym Ed Cooper, Head of Mobile w Revolut. – Wiele osób wskazywało na konieczność poszerzenia jej o wspólne oszczędzanie. To przeciwieństwo naszej funkcji split bill, czyli automatycznego dzielenia rachunku. Group Vaults można porównać też do funkcji grupowego czatu, który łatwo założyć, łatwo do niego dołączyć, łatwo go opuścić i łatwo zamknąć – dodaje.

Firma zapowiada też na najbliższe miesiące szereg nowości. Będą to m.in. usługa robo-advisory, bezprowizyjny handel akcjami, aplikacja dla dzieci, do której będzie można podpinać karty (na kieszonkowe od rodziców) oraz wdrożenie Google Pay i Apple Pay. Niezależnie od nadchodzących nowości produktowych, Revolut planuje w najbliższych miesiącach wyjść poza Europę i udostępnić usługi w Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Singapurze, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Możliwość organizowania zrzutek działa nie tylko w aplikacji Revoluta. Już wcześniej podobną usługę zaoferował PayPal (Zbiórki). Była ona także dostępna w  niedziałającej już aplikacji HAIZ od Alior Banku.