Rewolucja w mBanku opóźni się

„Do końca roku powstanie zupełnie nowy mBank, który ma ambicję stać się najnowocześniejszym bankiem na świecie” – tak brzmiały marcowe zapowiedzi mBanku. Dziś okazuje się, że nowy mBank wystartuje z opóźnieniem – w pierwszym kwartale 2013 roku.

Cezary Kocik i Jarosław Mastalerz, członkowie zarządu BRE Banku, w rozmowie z DGP przyznali, że „prawdopodobnie nie uda się dotrzymać grudniowego terminu uruchomienia nowego mBanku”. Do nowego systemu transakcyjnego klienci będą mogli zalogować się w pierwszym kwartale 2013 roku. Wciąż trwają bowiem testy, prace programistyczne, dopracowywane są szczegóły rewolucyjnego nowego mBanku.

– Budując nowy mBank, zamierzamy rozszerzyć pojęcie bankowości wirtualnej. Udowodnimy, że „wirtualny” nie musi oznaczać „niedostępny”. Zaoferujemy użytkownikom przyjazne i intuicyjne usługi, dostępne w zasięgu kilku kliknięć. Zamierzamy być „Facebookiem finansów”, bankiem dla rosnącej grupy adeptów nowych technologii, która już dziś liczy w Polsce milion osób – zapowiadał w marcu br. Jarosław Mastalerz.

Nowy mBank wdrażany etapami

Na przełomie roku mBank udostępni wybranej grupie klientów wersję testową. Po zebraniu opinii i wprowadzeniu ewentualnych ulepszeń, udostępni użytkownikom nowy serwis transakcyjny.

Początkowo mBank postawi na „mikropłatności i dodatkowe możliwości dla użytkowników Facebooka, a także udogodnienia, takie jak synchronizacja skrzynek kontaktowych między serwisem transakcyjnym banku i portalem społecznościowym. Wprowadzimy też narzędzie do zarządzania domowym budżetem i innowacyjną wyszukiwarkę historii transakcji. Oczywiście do nowego mBanku przeniesione zostaną wszystkie funkcje, jakie klienci mają dziś do dyspozycji. Klienci początkowo nie będą mieć dostępu do płatności mobilnych” – mówi Jarosław Mastelarz w rozmowie z DGP.

Rewolucyjne rozwiązania mBanku oparte na nowoczesnych technologiach i kanałach dostępu do usług bankowych mają nadać bankowości w Polsce nowy wyraz. Zapowiedzi są szumne, oczekiwania duże, na pierwsze efekty przyjdzie jeszcze poczekać.

Źródło: Bankier.pl