Przewodnikami po budowie byli projektanci budynku: architekci, konstruktorzy i instalatorzy. Najpierw zwiedzający zostali zaproszeni do jednego z czteropiętrowych atriów, łączących szyby windowe z kondygnacjami biurowymi, w którym odbyło się krótkie seminarium wprowadzające w problematykę dotyczącą budowy. Następnie gościom pokazano najważniejsze elementy konstrukcji, instalacji i elewacji oraz omówiono sposób ich projektowania, produkcji i montażu. Najciekawszym punktem programu było zwiedzanie górnych pięter Ronda I, z których roztacza się imponujący widok na Warszawę. Widać z nich również poszczególne elementy konstrukcji, instalacji i elewacji budynku w trakcie montażu. Spotkanie kończył koktajl, podczas którego można było porozmawiać ze wszystkimi specjalistami, zadać im pytania, które zrodziły się w trakcie zwiedzania.
Roboty budowlane Ronda I rozpoczęto w końcu 2003 roku, a ich zakończenie jest planowane pod koniec bieżącego. Po oddaniu do użytku wieżowiec ma być jednym z najnowocześniejszych i najwyższych budynków w kraju. Jego najnowocześniejszym elementem technologicznym staną się instalacje teleinformatyczne i elektryczne, zapewniające przyszłym użytkownikom porządek w okablowaniu, łatwe przemeblowania i rozbudowę biur, a także – w połączeniu z systemami oddymiania, gaszenia ognia i ewakuacji – bezpieczeństwo na wypadek pożaru.
Wśród opinii zwiedzających można było usłyszeć wyrazy uznania dla rozwiązań skomplikowanych problemów technicznych. Konstrukcja żelbetonowa budynku, fasada montowana z gotowych elementów paneli stalowo-szklanych, czy eksponowana konstrukcja nośna wind, złożony system zabezpieczeń przeciwpożarowych – te wszystkie elementy pomimo licznych problemów projektowych i wykonawczych ukształtowano w sposób prosty i elegancki.