O 17% więcej niż rok temu wydali Polacy płacąc kartami Visa podczas ferii zimowych w pięciu najchętniej odwiedzanych w tym okresie krajach. Wzrosła nie tylko wartość, ale również liczba transakcji dokonywanych za granicą.
Podczas tegorocznych ferii zimowych (13 stycznia – 25 lutego), wartość transakcji z udziałem polskich kart Visa, dokonanych w pięciu najpopularniejszych pod względem wyjazdów na narty krajach, była o 17% wyższa niż w ubiegłym roku. Z kolei o 77% rok do roku wzrosła łączna wartość wydatków w krajach uchodzących za jedne z najpopularniejszych „ciepłych” kierunków – w Egipcie oraz na Malcie. Z danych Visa wynika, że w 2018 r. polscy turyści nie tylko więcej wydali, ale również częściej płacili kartami Visa.
We Włoszech – najczęściej wybieranym w tym roku przez Polaków kierunku zagranicznej podróży w ferie zimowe – za pomocą polskich kart Visa wydano w analizowanym okresie łącznie o 14% więcej niż rok wcześniej. Spośród pięciu najpopularniejszych „zimowych” kierunków, największy wzrost odnotowano w Czechach, gdzie wartość transakcji kartami Visa wydanymi przez polskie banki była o 28% wyższa niż w ubiegłym roku. Wzrosty miały miejsce we wszystkich najchętniej odwiedzanych przez Polaków zimą krajach, a więc również na Słowacji (22%), w Austrii i we Francji (po 14%).
Więcej niż rok wcześniej wydaliśmy w okresie ferii także w często odwiedzanych zimą krajach, które nie kojarzą się z jazdą na nartach – w Egipcie (wzrost wartości transakcji o 94%) i na Malcie (wzrost o 68%). Pod względem liczby transakcji, największy wzrost wśród popularnych kierunków narciarskich odnotowano na Słowacji (38%). Rosła też transakcyjność w pozostałych chętnie wybieranych na wyjazdy feryjne krajach: we Włoszech (30%), we Francji i w Czechach (po 29%) oraz w Austrii (28%). Imponujący wzrost miał miejsce także w Egipcie, gdzie transakcji z udziałem polskich kart Visa odnotowano aż o 107% więcej niż podczas ferii zimowych w 2017 roku. Na Malcie liczba transakcji wzrosła o 73%. „Nasze dane potwierdzają, że karta staje się dla Polaków coraz powszechniejszym środkiem płatniczym również za granicą.
Źródło: Visa