Ruszyła sprzedaż warszawskiej giełdy

„– Wysłałem zaproszenia, umowy o zachowaniu poufności, tzw. list procesowy oraz pierwsze informacje o przyszłym przebiegu procesu prywatyzacji do czterech inwestorów branżowych. To największe giełdy europejskie i amerykańskie: London Stock Exchange, Deutsche Boerse, Nasdaq OMX oraz NYSE Euronext.” – mówi gazecie Grad.

„– Gdy inwestorzy odeślą nam umowy o zachowaniu poufności, przekażemy im memorandum precyzujące nasze oczekiwania względem tego, co powinna zawierać oferta wstępna – mówi ‚Rz’ Grad. Na tym etapie nie będzie mowy o cenie, jedynie o strategii i sposobie rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. – Będziemy oczekiwać, że inwestorzy określą, w jaki sposób zabezpieczą realizację swoich zobowiązań prywatyzacyjnych od strony prawnej, finansowej i statutu spółki – dodaje Grad.”, czytamy.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest instytucją publiczną mająca na celu zapewnienie możliwości obrotu papierami wartościowymi dopuszczonymi do obrotu giełdowego. Warszawska giełda jest głównym elementem rynku wtórnego i dzieli się na rynek podstawowy i rynek równoległy. Handel na rynku wtórnym odbywa się za pośrednictwem domów maklerskich lub banków prowadzących działalność maklerską. GPW została założona przez Skarb Państwa jako spółka akcyjna.

Więcej szczegółów w „Rzeczpospolitej”.
Na podstawie: Beata Chomątowska , w.i., Wikipedia