Sieć biur nieruchomości RE/MAX otwiera w Polsce placówki

Do końca 2008 roku RE/MAX planuje otworzyć w Polsce 30 – 40 franczyzowych placówek. Stagnacja cenowa oraz prognozy analityków dotyczące droższych kredytów hipotecznych ostudziły rynek i utrudniły sprzedaż nieruchomości. – Obecnie czas sprzedaży nieruchomości wydłuża się. Aby przyspieszyć transakcje coraz więcej osób zgłasza się do agencji nieruchomości. Chcemy wykorzystać dobrą koniunkturę i rozwinąć sieć w większości dużych i średnich miastach w Polsce – mówi Robert Herzig, konsultant ds. sprzedaży z firmy RE/MAX.

Strategia RE/MAX zakłada również ekspansję na rynki dotychczas pomijane przez inwestorów. Obecnie rynek wtórny w mniejszych miastach zaczyna się rozkręcać. Według Roberta Herziga z RE/MAX, takie miasta jak Bydgoszcz, Białystok czy Rzeszów staną się wkrótce bardziej atrakcyjne pod względem inwestycyjnym niż np. Warszawa, czy Kraków. W przeciwieństwie do dużych miast, rynki mniejszych miejscowości nie są jeszcze ustabilizowane, a więc wzrost cen nieruchomości prawdopodobnie dopiero tam nastąpi. RE/MAX chce uruchomić tam swoje placówki zanim przybędą inwestorzy.

Aby zostać franczyzobiorcą RE/MAX trzeba posiadać lokal o powierzchni minimum 50 mkw. z możliwością rozbudowania w przyszłości. Inwestor nie musi mieć doświadczenia w branży, nie zajmuje się też sprzedażą nieruchomości. Jego zadaniem jest zarządzanie firmą, a zwłaszcza rekrutacją i współpracą z agentami. Sieć zapewnia szkolenia zarówno dla właścicieli biur, jak i dla agentów. Franczyzobiorcy otrzymują wiedzę z zakresu organizacji biura, natomiast agenci szkolą się odnośnie m.in. handlu, rynku nieruchomości, praktyki prawnej.

Obecnie RE/MAX składa się z ponad 7 000 biur w 67 krajach na świecie. Wszystkie biura łączy system informatyczny, który umożliwia agentom kontakt między sobą na świecie. Dzięki temu agenci mogą wymieniać informacje na temat sprzedawanych nieruchomości i ich potencjalnych nabywców poza granicami własnego kraju. W ten sposób partnerzy sieci mogą zawierać nie tylko lokalne, ale i ponadregionalne, a także międzynarodowe transakcje.