Towarzystwa Ubezpieczeniowe SKOK zostały wybrane jednym z 10 najlepszych miejsc pracy w Polsce. Pierwsza, polska edycja międzynarodowego badania Great Place to Work, wyłoniła 7 firm z kapitałem zagranicznym i tylko trzy – w 100% polskie przedsiębiorstwa – w tym SKOK Ubezpieczenia.
Szczególnie wysoko (ponad średnią międzynarodową i pozostałe nagrodzone w rankingu polskie firmy – tzw. TOP 10 PL), pracownicy SKOK Ubezpieczeń określili swój poziom szacunku do pracodawcy. Widać również wyraźnie, że osoby związane zawodowo z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi SKOK są dumne ze swojego miejsca pracy.
„Znalezienie się w gronie Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce to dla nas wielkie wyróżnienie i powód do zadowolenia. Jesteśmy w 100% polską firmą i tym bardziej cieszy fakt, że pracownicy SKOK Ubezpieczenia w tak dobrym tonie wypowiadają się o swoim Pracodawcy. Są dumni z firmy, a ja jestem dumny z nich” – mówi prezes Zarządu TUW SKOK i TU SKOK ŻYCIE SA Grzegorz Buczkowski.
Uroczysta Gala, połączona z ogłoszeniem wyników Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce odbyła się w miniony wtorek w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
“Budujące jest zobaczyć jak w niewątpliwie trudnych czasach dla biznesu zwycięskie przedsiębiorstwa trzymają się swoich podstawowych wartości w zarządzaniu zasobami ludzkimi opartych na zaufaniu i współprac. Dzięki temu firmy te stają się jeszcze bardziej wydajne i nowatorskie. Są też lepiej przygotowane do ożywienia koniunktury gospodarczej.” mówi Paweł Bochniarz, Prezes Great Place to Work® Institute Polska. Dodaje: “Obecny kryzys jest pod wieloma względami egzaminem dla wielu przedsiębiorstw, gdzie menedżerowie muszą wykazać się odpowiedzialnym przywództwem i nie zaniedbywać zarządzania kapitałem ludzkim w trudnych warunkach gospodarczych”.. Jesteśmy dumni z uhonorowania po raz pierwszy w Polsce firm, które pokazują jak tworzyć wspaniałe miejsca pracy i biznes oparty na zaufaniu, dumie i koleżeństwie.”
Ranking Great Place to Work w każdym kraju powstaje w oparciu o tą samą metodologię: badania pracowników (anonimowe ankiety on-line, badające poziom zaufania i jakość relacji istniejących między nimi, a kierownictwem) oraz tzw. audyt kulturowy (weryfikujący poziom zarządzania, kompetencje, HR, procedury organizacyjne, politykę personalną itp.). Dopiero na podstawie wszystkich zebranych informacji, obliczony zostaje tzw. wskaźnik Trust Index, który przesądza o ostatecznym wyniku rankingu.
Źródło: SKOK