Studia podyplomowe „Blockchain” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z PKO Bankiem Polskim

W nowym roku akademickim eksperci PKO Banku Polskiego podzielą się swoim doświadczeniem ze słuchaczami kierunku poświęconego technologii blockchain. Bank po raz kolejny podjął współpracę z SGH i objął mecenatem IV edycję tych studiów.

fot. MOZCO Mateusz Szymanski, Shutterstock

Jednym z istotnych elementów w podążaniu ścieżką transformacji cyfrowej przez PKO Bank Polski, jest edukacja finansowa. Inicjatywy z jej zakresu, kierowane są zarówno do klientów, pracowników, jak i studentów, dlatego PKO Bank Polski ponownie objął mecenatem jedyne w Polsce studia podyplomowe „Blockchain: Biznes, Prawo, Technologia” prowadzone przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

– Poprzez naukę na konkretnych przykładach, w formie business case’ów, słuchacze mają możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych w erze cyfrowej transformacji rynków finansowych. Dzielimy się z nimi naszym doświadczeniem, inspirujemy oraz wspieramy w realizacji bardzo ciekawych zadań. To dla nich także doskonała okazja, aby budować relacje, przydatne w rozwoju kariery zawodowej – mówi Mariusz Ziemba, kierownik Zespołu Innowacji Technologicznych w Departamencie Inicjatyw Informatycznych i Testów w PKO Banku Polskim.

Studia potrwają dwa semestry i zakończą się w marcu 2023 roku. W ich trakcie, słuchacze wezmą udział m.in. w warsztatach ukierunkowanych na realizację konkretnych projektów związanych z technologią blockchain. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, skupiające się na tematach zaproponowanych przez PKO Bank Polski. Pierwszym z nich jest opracowanie rozwiązania w obszarze tokenizacji, drugim natomiast – analiza rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi), w kontekście budowania obecności banków w sieci blockchain.

Studenci wspierani będą przez ekspertów PKO Banku Polskiego, m.in. z obszaru technologii, prawa czy produktów. Pracownicy banku ocenią przedstawione przez słuchaczy rozwiązania, zarówno z punktu widzenia ich poprawności, jak również możliwości wdrożenia. Najciekawsze z nich mają szansę być wprowadzone w banku, a finalnie udostępnione klientom.

– Współpraca ze światem akademickim, to nieodłączny element działań podejmowanych przez PKO Bank Polski. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, ale też zapraszamy do współpracy, by tworzyć przestrzeń wzajemnej inspiracji, tak istotnej we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań na miarę banku przyszłości – mówi Dawid Pawłowski, ekspert z Formacji Doświadczeń Pracownika w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski od wielu lat współpracuje z najlepszymi uczelniami w Polsce, m.in. Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Politechniką Warszawską, czy Politechniką Rzeszowską. Eksperci tworzący innowacyjne rozwiązania w banku, prowadzą także zajęcia z zakresu UX Experience na uczelni SWPS. Bank wspiera młode talenty również poprzez dedykowane programy stażowe, m.in. w obszarach IT, UX, Cyberbezpieczeństwa czy Data Science. Wszystkie aktualne oferty pracy i staży można znaleźć na stronie Kariera.

Źródło: PKO BP