„Szybkie kredyty” dla MSP w Kredyt Banku

Program Start obejmuje obniżkę opłaty za prowadzenie rachunku bieżącego przez pierwszy rok (do 15 zł) oraz trzy nowe „szybkie” kredyty – „Szybki kredyt na dobry początek” , „Szybki kredyt dla branż” oraz „Szybki kredyt”. Wszystkie są skierowane do firm prowadzących księgowość na uproszczonych zasadach.

– Wiele firm rozpoczynających działalność potrzebuje pieniędzy na rozwój, my możemy w tym pomóc. Liczymy, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem, chcemy w ten sposób pozyskać nowych klientów – powiedziała Ewa Zagner, z-ca dyr. Departamentu Marketingu i Rozwoju produktów w KB.

Szybki kredyt na dobry początek przeznaczony jest dla firm prowadzących działalność krócej niż 6 miesięcy. Maksymalnie 15 tys. zł można pożyczyć na rok. Kredyt przyznawany jest „od ręki”, od chwili rozpoczęcia działalności gospodarczej jedynie na podstawie oświadczenia o planowanych przychodach i dochodach w okresie kredytowania.

Dodatkowym atutem jest prosty sposób zabezpieczenia kredytu – poręczenie wg prawa cywilnego lub zastaw na aktywach finansowych (np. zastaw na lokatach, obligacjach, bonach skarbowych, otwartych funduszach inwestycyjnych, akcjach notowanych na GPW).

Oprocentowanie kredytu wynosi WIBOR 1M + marża od 7 p.p., prowizja za udzielenie 3 proc.

Szybki kredyt dla branż skierowany jest do posiadaczy rachunków Ekstrabiznes Lex, Medyk lub firm prowadzących działalność gospodarczą w zakresie rachunkowości lub nauki języków obcych. Kredyt udzielany jest na takich samych zasadach jak „Szybki kredyt na dobry początek”. Dodatkowym atutem jest brak wymaganych zabezpieczeń.

Firmy, które prowadzą działalność ponad pół roku mogą wziąć „Szybki kredyt”. Maksymalna wysokość kredytu wynosi 20% średniomiesięcznych wpływów na rachunek bieżący z ostatnich 6 miesięcy, nie więcej niż 30 tys. zł. Klient nie musi ustanawiać żadnych prawnych zabezpieczeń.

Oprocentowanie obu kredytów oparte jest o stawkę rynkową i wynosi WIBOR 1M+ marża od 6 p.p., prowizja za udzielenie 2 proc.

Obecnie Kredyt Bank obsługuje 91,5 tys. małych i średnich firm.