Szykuje się duża aktualizacja BZWBK24 mobile. Będzie czasowe blokowanie kart i powiadomienia push w miejsce płatnych alertów

Na poniedziałek 5 czerwca Bank Zachodni WBK zaplanował aktualizację aplikacji BZWBK24mobile. Znajdzie się tam kilka przydanych funkcji. Będziecie mogli m.in. czasowo blokować kartę, wyłączyć pasek magnetyczny czy aktywować powiadomienia push w miejsce płatnych alertów.

W nowej aplikacji rozszerzony zostanie zakres funkcjonalny dotyczący obszaru kart płatniczych. Za pomocą programu będziecie mogli aktywować nową kartę i nadać jej PIN. Tak samo będzie ją można zastrzec lub czasowo zablokować. Ta ostatnia funkcja jest przydatna w sytuacjach, w których plastik się wam gdzieś zapodzieje lub chcecie zostawić portfel w szatni na siłowni czy basenie.

Ciekawą funkcją jest też możliwość zablokowania paska magnetycznego karty płatniczej. Wówczas karta będzie korzystała wyłącznie z chipa. Trzeba jednak pamiętać, że za granicą pasek może okazać się przydatny. O ile u nas zdecydowana większość urządzeń korzysta z EMV, to poza granicami Polski rozwiązanie to nie jest jeszcze standardem.

Ważną nowością będzie rozszerzenie funkcjonalności komunikatów push. Za ich pomocą będziecie mogli otrzymywać trzy kategorie powiadomień: informacyjne (np. o przerwie w dostępie do bankowości internetowej), dotyczące zdarzeń na rachunkach i te związane z Blikiem. Co ważne, będzie to bezpłatna alternatywa dla Alertów24 w formie SMS (te kosztują 0,20 zł za sztukę). Powiadomienia push będą miały ten sam zakres co alerty.

Użytkownicy iPhone’ów (od 6s wzwyż) będą też mogli korzystać z usługi 3D Touch, czyli obsługi ikonki w zależności od siły nacisku. Przy lekkim naciśnięciu będziecie mogli przestawić, lub odinstalować aplikację, przy mocniejszym pojawi się menu ze skrótami do przelewu, Blika p2p, kodu Blik i modułu zakupowego (Bilety i parkingi).

Bank wprowadzi też kilka zmian dotyczących opisów i dodatkowych informacji. Na przykład użytkownik podczas logowania na urządzeniu niezaufanym zobaczy krótki opis wyjaśniający

czym jest NIK i gdzie może go znaleźć. Bank doda też pole informacyjne z opisem standardowego PINu i PINu mobile, oraz rozbuduje komunikaty, które wyświetlają się użytkownikowi po nieudanym logowaniu.