Tworząc ranking najlepszych kont osobistych w Polsce, finansosfera.pl skupiła się przede wszystkim na pokazaniu rachunku, z którego korzystając aktywnie, nie poniesiemy z tego tytułu wysokich kosztów.
Mamy do czynienia z dwoma grupami użytkowników rachunków bankowych: tych dla których liczy się jedynie czytelny i funkcjonalny sposób obsługi systemu transakcyjnego przesz Internet i tych, którzy nie biorą pod uwagę braku stacjonarnych placówek bankowych w celu dokonania czynności operacyjnych.
Odbiorcą naszego rankingu powinny być osoby ceniące sobie dostęp do systemu zarządzania swoimi finansami poprzez zdalne kanały obsługi. Jako główne kryterium przyjęliśmy zasilanie konta stałymi wpływami w wysokości minimum 1000 PLN, jak również dokonanie kartą płatniczą minimum 3 transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 300 złotych.
Najlepsze konto internetowe ma w swojej ofercie Deutsche Bank PBC, proponuje on rachunek „dbNET” , który oprócz braku wszelkich opłat za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe i użytkowanie karty debetowej, daje każdemu posiadaczowi bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na terenie całego kraju. Na drugim miejscu znalazł się „Konto Standard” oferowane przez Bank Pocztowy. Największym atutem tego rachunku jest również bez prowizyjna wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce, jak również brak opłaty za jego prowadzenie. Trzecie miejsce piastuje „Konto Online”, które w odróżnieniu od dwóch pierwszych konkurentów charakteryzuje się wysokim oprocentowaniem 4,04 p.p. w skali roku, ma jednak dużo mniejszą sieć bezpłatnych bankomatów. Korzystne warunki możemy również uzyskać korzystając z konta założonego w Alior Banku, bądź mBanku.
W rankingu wzięto pod uwagę: miesięczny koszt prowadzenia rachunku, opłatę miesięczną za kartę debetową, koszt 10 przelewów dokonanych przez Internet, zabezpieczenia konta, ilość bezpłatnych bankomatów i oprocentowanie rachunku.
Łatwo zauważyć, iż w pierwszej piątce znajduje się tylko jeden przedstawiciel bankowości wyłącznie Internetowej. To oczywiście mBank, pozostałe rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe oferują instytucje bardziej rozpoznawalne jako tradycyjne banki z rozwiniętą siecią oddziałów stacjonarnych.
Źródło: Finansosfera.pl