„City Handlowy proponuje pakiety medyczne (najtańsza wersja kosztuje 23 zł miesięcznie, jeśli klient aktywnie korzysta z usług bankowych). – Jeśli mamy ubezpieczenie dołączone do konta, które gwarantuje wykonanie usług za darmo albo taniej, warto z tego korzystać. Nie jest to jednak rzecz, która powinna decydować o wyborze rachunku – mówi Mateusz Ostrowski z Open Finance.” informuje gazeta.
„W przypadku awarii samochodu można skorzystać z parkingu, zakwaterowania w hotelu dla kierowcy i pasażerów lub dostać samochód zastępczy. Te usługi są jednak zamienne i rocznie nie mogą trwać dłużej niż trzy doby. W Lukas Banku w przypadku awarii sprzętu AGD/RTV albo komputera możliwe są dwie wizyty specjalistów o maksymalnej wartości 300 zł każda.” donosi dziennik.
„Nie można liczyć na pokrycie kosztów naprawy w domu, jeśli np. szkoda powstała wskutek zawilgocenia budynku lub zalania wodą pochodzącą z opadów atmosferycznych. Także szkody będące skutkiem niedbałego działania ubezpieczonego lub osoby z nim mieszkającej nie mogą liczyć na naprawę z polisy assistance w Lukas Banku. Zdaniem specjalistów tego typu zapisy dają się różnie interpretować i zależnie od tego bank może pokryć lub nie koszty naprawy.” czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
Ubezpieczenie assistance dodawane jest do rachunku zazwyczaj bezpłatnie. Warto jednak dokładnie zapoznać się z warunkami wypłacenia odszkodowania za straty poniesione wskutek np. awarii sprzętu AGD. Wezwanie fachowca, który naprawi pralkę nie jest jednoznaczne ze zwrotem zapłaty za jego usługę. Instytucje finansowe zastrzegają w regulaminie, w jakich okolicznościach pieniądze mogą być nam zwrócone. Bardzo często kilkuletni sprzęt nie zostanie objęty ubezpieczeniem, ponieważ bank może stwierdzić, że powodem awarii jest po prostu jego wiek.
Więcej w artykule Romana Grzyba „Bankowa pomoc nie zawsze działa” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.