Gdy spojrzymy na poszczególne grupy funduszy, to okaże się, że najwyższą dynamiką, która wielokrotnie przewyższa wzrost aktywów dla wszystkich UFK CU, mogą poszczycić się fundusze akcyjne (AKP, +136%) oraz fundusze mieszane (MIP, +86%). Co ciekawe, na trzecim miejscu pod względem dynamiki wzrostu znajdziemy fundusz dłużny (PDP). Szybkie tempo wzrostu ma bezpośredni wpływ na zmiany w strukturze aktywów ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, zarządzanych przez CU. W ciągu minionego roku udział funduszy akcyjnych uległ podwojeniu i na koniec grudnia 2006 stanowiły one drugą pod względem wartości aktywów grupę w UFK CU. Na trzecią pozycję awansowały fundusze mieszane (MIP) w których klienci CU ulokowali co piątą złotówkę utrzymywaną w UFK.
Analiza przepływów środków w funduszach CU pokazuje, że dynamika wzrostu aktywów w funduszach akcyjnych i mieszanych nie bierze się tylko i wyłącznie ze wzrostu wartości lokat, napędzanych giełdową hossą. Znaczna część wzrostu aktywów w tych grupach wynika bowiem z wysokiego dodatniego salda wpłat i wycofań oraz z konwersji środków zgromadzonych w innych funduszach. Okazuje się nawet, że to drugie źródło jest ważniejsze – w całym 2006 roku saldo wpłat i wypłat do funduszy AKP wyniosło 411 mln PLN, a konwersja środków z innych funduszy do produktów z tej grupy przekroczyła 480 mln PLN. Podobnie było w funduszach mieszanych.
Głównym „źródłem” przenoszonych środków jest oczywiście największy fundusz w ofercie CU Gwarantowany. Zresztą fundusze gwarantowane jako jedyne w całej ofercie CU odnotowały w 2006 roku spadek aktywów (-11,3%). Nie jest jednak tak, że inwestorzy całkowicie odwrócili się od produktów gwarantowanych – mimo znacznych konwersji wartość nowych wpłat do nich przekroczyła 635 mln PLN.