Unidevelopment członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

Unidevelopment Sp. z o.o. została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council). Przystąpienie do tego grona jest zgodne ze strategią firmy, która rozwija się z uwzględnieniem zasad budownictwa zrównoważonego.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego jest organizacją pozarządową, promującą w całej Polsce projektowanie, realizację oraz użytkowanie inwestycji zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dołączając do stowarzyszenia Unidevelopment Sp. z o.o. podkreśliła swój udział w działaniach na rzecz poprawy standardów w polskiej branży nieruchomości, które przekładają się na jakość życia w naszym kraju. Firma postrzega koncepcję zrównoważonego budownictwa jako podstawę działania w wielu obszarach – od ekologii, po dbałość o satysfakcję klientów. Podejście to jest spójne z misją Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, które promuje i wdraża zasady potrójnej odpowiedzialności w polskim sektorze budownictwa: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.

„Nasza firma chce aktywnie uczestniczyć w podwyższaniu standardów ekologicznych w branży budowlanej, dlatego bardzo cieszy nas przyjecie do grona PLGBC.” – stwierdza Zbigniew Gościcki, Prezes zarządu Unidevelopment Sp. z o.o. – „Postrzegamy ekologię jako coraz ważniejszy element funkcjonowania naszej firmy. Podejście do kwestii ochrony środowiska jest jednym z wielu elementów, które decydują, o tym czy spółka może być uznawana za odpowiedzialną i zyskać zaufanie otoczenia. Aby spełnić oczekiwania rynku realizujemy inwestycje przyjazne nie tylko środowisku, ale i użytkownikom. Taka postawa jest naszym zdaniem kluczem do sukcesu w sektorze nieruchomości.”

Przed przyjęciem Unidevelopment Sp. z o.o. do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego jego przedstawiciele sprawdzili czy firma spełnia wymagane standardy. W przypadku działalności developerskiej troska o ekologię może mieć wielowymiarowy charakter i skutkuje zarówno korzyściami dla środowiska naturalnego, użytkowników inwestycji oraz całego otoczenia. Podstawą działalności deweloperskiej zgodnej z zasadami budownictwa zrównoważonego jest zapewnienie wysokiej jakości budynków. Ten aspekt wpływa zarówno na efektywność energetyczną obiektu, częstość napraw, jak i komfort użytkowania. Dzięki realizacji inwestycji we właściwy sposób i w oparciu o odpowiednie materiały możliwe jest ograniczenie kosztów utrzymania budynków, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, czy ilości produkowanych odpadów budowlanych.

Źródło: Unidevelopment Sp. z o.o.