Unikatowy dar Fundacji Kronenberga dla Muzeum Bursztynu

Jak powiedzieli na konferencji Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Adam Koperkiewicz, Dyrektor Muzeum, wszyscy odwiedzający nowe Muzeum Bursztynu będą mieli okazję zarówno poznać historię tego surowca oraz zobaczyć jego wszechstronne wykorzystanie. Dzięki licznym technikom multimedialnym będzie można przenieść się na chwilę do świata oceanu, bursztynowego lasu czy w czasy, kiedy bursztyn był jeszcze żywicą. Goście Muzeum mogą zobaczyć wydobycie tego surowca, poznać historię szlaków handlowych, przekonać się do bursztynu jako środka leczniczego, poznać jego właściwości jako materiału badawczego i podziwiać jego wykorzystanie artystyczne.

Jak powiedział Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji „Współpraca z Muzeum Bursztynu to kolejna incjatywa realizowana w Gdańsku przez Fundację Bankową Kronenberga. Fundacja wspierała wcześniej bibliotekę Gdańską finansując projekt „Kosnserwacja unikatowych planów Gdańska z lat 1940 – 1942”; angażowała się również w projekt Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży „Kraina Kreatywności” (Centrum Sztuki Wspólczesnej). Fundacja Bankowa wspierała Stowarzyszenie Kulturalne Niewidomych Teatr – Edukacja – Rehabilitacja. W samym Gdańsku przyznała 33 dotacje na kwotę 661.595 zł. Od 1996 r. w regionie obecnych województw: pomorskiego, warmińskiego i kujawsko – pomorskiego przyznała 103 dotacji na łaczną kwotę 1.634.490 zł.”.

Działalność Fundacji Kronenberga obejmuje programy edukacyjne, szczególnie z zakresu edukacji ekonomicznej, nagrody, stypendia i konkursy, program wolontariatu pracowniczego i programy partnerskie, a także konferencje, seminaria i dotacje dla publikacji naukowych. Za jej pośrednictwem Citibank Handlowy realizuje strategię społecznej odpowiedzialności Banku.